неділя, 3 листопада 2019 р.

Переяслав-Хмельницькому повернули історичну назву - Переяслав

Верховна рада України підтримала за основу і в цілому проєкт постанови №2175 «Про перейменування міста Переяслав-Хмельницький Київської області», інформує "Згурівська Правда".

Таким чином, передбачається перейменування міста Переяслав-Хмельницький Київської області у місто Переяслав.

Варто зазначити, що прийняття даної постанови підтримали 267 народних депутатів.

Нагадаємо, у травні 2018 року комітет парламенту з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування рекомендував Верховній раді VIII скликання підтримати подання Київської обласної ради про перейменування міста Переяслав-Хмельницький Київської області.

В Раді вирішили перейменувати Переяслав-Хмельницький. 19 вересня поточного року, стало відомо, що місто Переяслав-Хмельницький, яке розташоване в Київській області, перейменують, вірніше — повернуть історичну назву — Переяслав.

Перейменування Переяслава-Хмельницького на Переяслав – це не тільки повернення місту його історичної назви, але і розвінчання радянського міфу про Переяславську раду 1654 року.

Про те, чому Верховна Рада перейменувала Переяслав-Хмельницький, розповів співробітник Українського інституту національної пам'яті (УІНП) Богдан Короленко

"Ухвалене Верховною Радою рішення не зовсім у контексті декомунізації. Швидше, оскільки назва міста Переяслав-Хмельницький не містила символіки комуністичного тоталітарного режиму, ми повинні говорити про деколонізацію. Тобто про позбавлення від радянських ідеологічних штампів і кліше", – пояснив Короленко.

Він звернув увагу, що в 1943 році радянська влада перейменувала Переяслав на Переяслав-Хмельницький виключно в "кон'юнктурних цілях", щоб увічнити Переяславську раду 1654 року і роль Богдана Хмельницького.

"Це була демонстрація міфу про "споконвічне прагнення українського народу до єднання з братнім російським народом", – зазначив історик.

"Тому потрібно говорити не стільки про те, що з назви прибрали ім'я Богдана Хмельницького, скільки про деконструкцію радянського міфу про Переяславську раду як про віковічне об'єднання України з Росією... якого, до речі, насправді не було: це був військово-політичний союз", – підсумував фахівець.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Правила використання матеріалів сайту "Згурівська Правда"

Використання матеріалів сайту "Згурівська Правда" дозволяється тільки за наявності гіперпосилання на www.z-pravda.com.ua. Детальні правила використання матеріалів тут.