неділя, 3 лютого 2019 р.

У Броварському районі жителі вимагають закрити шкідливе підприємство (ВІДЕО)

У селі Семиполки Броварського району на Київщині жителі об'єдналися для боротьби проти роботи місцевої фірми по обробці та видаленню небезпечних відходів. Вони вимагають закрити підприємство або перенести його за межі їхнього населеного пункту. У разі, якщо їх не почують і цього разу, обіцяють повторно перекривати дороги в знак протесту.

Про це повідомляє "Згурівська Правда" із посиланням на з сюжет телеканалу "Правда.ТУТ".

Як розповів житель села Володимир Брюхов, дискомфорт від роботи підприємства ТОВ "Втормаг", основним видом діяльності якого є обробка і видалення небезпечних відходів, місцеві почали відчувати ще влітку минулого року.


"Десь влітку при виході на вулицю відчувалися запахи чогось горілого. У мене особисто не було, але жителі скаржилися, що на білизну, яке вивішують на балконах для просушування, з'являлися якісь чорні плями ", - повідомив Володимир Брюхов.

Охоронець, який працює на території підприємства, запевнив журналістів, що ТОВ "Втормаг" не працює з 1 листопада, але ці слова спростував його колега з іншого підприємства, а також відео з камер спостереження.

"Ми їм запропонували, щоб вони звернулися в Калитянську сільську раду про виділення їм ділянки в межах Калитянської територіальної громади, але за межами села, щоб вони могли проводити свою діяльність. Вони не погодилися, коментуючи, що для отримання заново ліцензійних умов і ліцензії їм потрібно буде чекати 2,5 року ", - розповіла громадська активістка Світлана Гаврилюк.

За словами старости села Семиполки Миколи Василенка, представники підприємства не надавали свої документи, тому "незрозуміло, як видавалися ці ліцензійні умови".

"Ми навіть не знаємо, чи виїжджала екологічна служба на дане підприємство, стежили вони, як воно було створено, чи виконуються ті умови, які були вказані в ліцензії", - зазначив староста села.

Місцеві жителі вже не раз зверталися з цим питанням і до депутатів, і навіть у Міністерство екології України. Вони вимагають провести незалежну експертизу діяльності підприємства. Якщо їх не почують і цього разу, обіцяють і далі перекривати дороги в знак протесту.

Нагадаємо, 30 січня 2019 року в селі Семиполки громадські активісти перекрили автомобільну дорогу державного значення М-01 (Чернігівська траса) в рамках акції проти діяльності місцевого підприємства.

Відзначимо, що село Семиполки входить до складу першої створеної на Київщині об'єднаної громади - Калитянської. 

Немає коментарів:

Дописати коментар

Правила використання матеріалів сайту "Згурівська Правда"

Використання матеріалів сайту "Згурівська Правда" дозволяється тільки за наявності гіперпосилання на www.z-pravda.com.ua. Детальні правила використання матеріалів тут.