пʼятниця, 30 листопада 2018 р.

На Київщині малюка через правець перевели в штучну кому

В обласній лікарні в Боярці бореться за життя Кирилко Овдій. Малюкові лише два рочки і вісім місяців, а вже майже тиждень він у реанімації на апараті штучного дихання в стані штучної коми.

Про це повідомляє "Згурівська Правда" із посиланням на сюжет "ТСН".

Це був єдиний спосіб припинити безперервні болючі судоми та запобігти загрозі зупинки дихання. Мама від правця сина не вакцинувала свідомо, а лікарів не слухала, хоча вакцини були. Що краще не вакцинувати до трьох років – вичитала в інтернеті. "Я збиралася це все зробити... Якби це все знати – ой... Думала, може, минеться. Не робіть таких помилок, як я", - каже вона.

Кирилові вкололи протиправцеву сироватку, але вона діє лише на токсини в крові та безсила проти тих, що вже встигли проникнути в нервову систему. Прогнозів медики не роблять, кажуть лише, що стан тяжкий – загроза смерті зберігається, якщо токсин викличе параліч серцевої мускулатури. Малюка планують тримати на апаратах щонайменше протягом трьох тижнів.


Правець – смертельна інфекційна хвороба, що вражає нервову систему і паралізує кінцівки. Що нею можна заразитися лише через велику рану й пряме потрапляння землі - лікарі вважають не зовсім правильним. Бо інколи достатньо буває навіть мікротравми, а збудник може бути на траві, на підлозі, в піску чи транспорті.

За 2018 рік зафіксовано 17 випадків недуги, один із них був смертельний. Інфекціоністи прогнозують збільшення випадків хвороби через людську легковажність та наполягають, що вакцинуватися потрібно як дітям, так і дорослим, останнім - щодесять років. 

Немає коментарів:

Дописати коментар

Правила використання матеріалів сайту "Згурівська Правда"

Використання матеріалів сайту "Згурівська Правда" дозволяється тільки за наявності гіперпосилання на www.z-pravda.com.ua. Детальні правила використання матеріалів тут.