середа, 5 вересня 2018 р.

Інформація районної лікарні ветмедицини щодо випадку спалаху АЧС на території с. Аркадіївка (ФОТО)

27 серпня 2018 року до завідуючого Згурівської ДДЛВМ звернулась громадянка с.Аркадіївка, вул. Польова, 31  із тим що в неї захворіла свиня. Прибувши на місце, встановив, що у господарстві утримується одна свиня вагою до 120 кг, клінічні ознаки: підвищення температури до 41°С, відмова від корму, в’ялість. Виникла підозра на бешиху, провів антибіотикотерапію. О 22годині 00хв 27.08.2018 повторно відвідав господарство, тварина була жива.

28.08.2018р. за адресою виїхала група спеціалістів Згурівської РДЛВМ та Згурівського РУ ГУ Держпродспоживслужби в Київській області. В 10год 15хв. було виявлено труп свині з ознаками африканської чуми свиней. Відповідно до Інструкції з профілактики та боротьби з африканською чумою свиней  (Затверджено Наказ Міністерства аграрної політики та продовольства України 07.03.2017 №111, Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 29.03.2017 за №432/30300) (надалі Інструкція)  про даний факт терміново було повідомлено Головне управління Держпродспоживслужби в Київській області, Згурівську РДА, Згурівську районну раду та голову  Аркадіївської сільської ради. Відповідно до розділу ІV п.2 Інструкції було відібрано патологічний матеріал  та направлено для дослідження в ДНДІЛВСЕ м.Київ вул. Донецька, 30 (отримано позитивний результат). За згодою власниці та керуючись Інструкцією розділу VІ п.2.1.1  та п. 2.2 складено акт вилучення  трупа свині  та проведено спалювання його, а також малоцінних предметів догляду за твариною  на подвір'ї власниці, цього ж дня  проведено вимушену дезінфекцію сараю та всього подвір'я. Таким  чином  було проведено локалізацію вогнища інфекції та виконання карантинних заходів з недопущення розповсюдження захворювання.  Всі протиепізоотичні заходи у епізоотичному вогнищі виконували троє спеціалістів і для проведення інших протиепізоотичних заходів вони не залучались.

28.08.2018 було повідомлено Згурівське відділення поліції Переяслав-Хмельницького ВП ГУНП в Київській області про випадок захворювання свині на АЧС в с.Аркадіївка, з метою недопущення вивозу за межі населеного пункту тварин усіх видів, а також сировини тваринного походження, які могли б містити фактори передачі АЧС. Цього ж дня в с.Аркадіївка було встановлено патрулювання поліції.

29.08.2018 було проведене засідання ДНПК при Згурівській РДА, рішенням особисте підсобне господарство по вул.Польва, 31 визначено епізоотичним вогнищем, на с. Аракадіївка накладено карантинні обмеження та визначено зоною захисту, до зони спостереження віднесено населені пункти с.Середівка, с.Щасливе та с. Паскіщина. 

29-30.08.2018 для проведення перепису власників свиней були задіяні працівники Згурівської районної державної лікарні ветеринарної медицини, спеціалісти  Згурівського районного управлінні Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області, депутати та працівники сільських рад відповідних населених пунктів,  які до дворів не заходили, а збирали інформацію виключно зі слів власників.

29-30.08.2018 трупи свиней в стадії розкладу, які були виявлені на Аркадіївському сіттєзвалищі були спалені, місце спалювання та техніку яка була задіяна в міропрємствах було продезінфіковано.

30.08.2018 під керівництвом голови Згурівської районної адміністрації  Мозгового В.М. відбулася зустріч  координаційної групи з жителями с. Аркадіївка.  На початку зустрічі голова Згурівської РДА  Мозговий В. М. коротко окреслив ситуацію  щодо захворювання  на АЧС  в Згурівському районі.  Довів до відома присутніх процедуру відшкодування матеріальної шкоди, завданої особам  у разі вилучення тварин.   Начальник районного управління ГУ Держпродспоживслужби в Київській області Данков  Л.І. роздав присутнім «пам’ятки АЧС»  та ще раз наголосив, що ступінь поширення збудника хвороби  в значній мірі залежить від відповідального ставлення  громадян та власників тварин.  Начальник Згурівської РДЛВМ Ващенко В. Ю.  обгрунтував жителям села, територія якої віднесена до зони захисту на необхідності забою поголів’я усіх вікових груп свиней, що залишилися (згідно перепису 12 голів ), з послідуючим 100 % моніторинговим  дослідженням, для встановлення реальної картини поширення збудника АЧС.

Карантин  в  с.Аркадіївка буде знято через 40 днів після проведення всіх заходів з ліквідації АЧС.

Ващенко В.Ю., начальник Згурівської РДЛВМНемає коментарів:

Дописати коментар

Правила використання матеріалів сайту "Згурівська Правда"

Використання матеріалів сайту "Згурівська Правда" дозволяється тільки за наявності гіперпосилання на www.z-pravda.com.ua. Детальні правила використання матеріалів тут.