середа, 29 серпня 2018 р.

У Згурівському районі виявлено випадок захворювання на африканську чуму свиней

В одному з домогосподарств села Аркадіївка Згурівського району виявлено випадок захворювання на африканську чуму свиней.

Про це повідомляє "Згурівська Правда" із посиланням на ГУ ДСНС України в Київській області.

28 серпня 2018 року до ГУ ДСНС України у Київській області надійшла інформація про те, що в мешканки с. Аркадіївка Згурівського р-ну в приватному домоволодінні загинуло 1 порося.

Згідно звіту про результати дослідження патологічного (біологічного) матеріалу від 28.08.2018 року №009712 п.м./18 виділено ДНК вірусу збудника АЧС.

Таким чином, сьогодні, 29 черпня,  на 10 годину 00 хвилин заплановано проведено засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Згурівській районній державній адміністрації, на якому буде розглянуто питання щодо ліквідації та недопущення розповсюдження надзвичайної ситуації.

Дана подія класифікується як надзвичайна ситуація, пов'язана з окремим випадком екзотичного та особливо небезпечного інфекційного захворювання сільськогосподарських тварин.

Разом із тим, сайт Згурівської РДА про надзвичайну подію поки мовчить.

Захворювання сільськогосподарських та диких тварин на екзотичні та особливо небезпечні інфекційні (карантинні) хвороби: африканська чума свиней, Ньюкаслська хвороба, сибірка, ящур тощо.

Африканська чума свиней - контагіозне вірусне захворювання домашніх і диких свиней. Воно передається під час прямого контакту хворих і здорових тварин через продукти зі свинини, кліщами і механічно (транспортними засобами, під час переміщення людей і тварин).

Вакцини від АЧС немає.

Зазвичай відповідно до плану заходів, територію населеного пункту де знайдено трупи тварин уражених АЧС оголошується неблагополучною зоною щодо африканської чуми свиней, встановлюється карантин, вилучається та утилізується поголів’я свиней, господарства обробляють спеціальними знезаражувальними розчинами. Проводиться умертвіння свиней, які перебувають у епізоотичному вогнищі; трупи знищених і загиблих свиней, а також залишки кормів, інвентар спалюється у визначеному місці.

З метою контролю за переміщенням тварин, а також продуктів забою, на в’їзді та виїзді до населеного пункту встановлюються блокпости.

Забороняється: вивезення та ввезення на територію епізоотичного осередку щодо АЧС усіх видів живих тварин (птиці), продуктів і сировини тваринного походження, кормів, продуктів рослинництва.

Встановлюється 10-ти кілометрова зону нагляду. На даній території заборонено торгівлю живими свинями, м’ясом, іншими продуктами свинарства, постачання населенню продуктів тваринництва без наявності супровідних ветеринарних  документів.

Карантин з неблагополучного пункту зазвичай знімається через 40 днів, після знищення всіх туш свиней та проведення інших необхідних ветеринарно-санітарних заходів.і

Немає коментарів:

Дописати коментар

Правила використання матеріалів сайту "Згурівська Правда"

Використання матеріалів сайту "Згурівська Правда" дозволяється тільки за наявності гіперпосилання на www.z-pravda.com.ua. Детальні правила використання матеріалів тут.