середа, 29 серпня 2018 р.

У Згурівському районі на 40 днів оголошений карантин у зв'язку з випадком АЧС

Сьогодні, 29 серпня на позачерговому засіданні надзвичайної протиепізоотичної комісії при Згурівській райдержадміністрації було вирішено встановити карантин в зоні епізоотичного вогнища спалаху африканської чуми свиней на території села Аркадіївка Згурівського району.

Про це повідомляє "Згурівська Правда" із посиланням на сайт Згурівської РДА.

На порядок денний позачергового засідання комісії винесено питання оголошення приватного господарства по вулиці Польовій в с. Аркадіївка Згурівського району епізоотичним вогнищем щодо африканської чуми свиней та встановлення карантину та затвердження плану заходів щодо недопущення розповсюдження африканської чуми свиней та території Згурівського району.

В ході засідлання виступила начальник ГУ Держпродспоживслужби в Київській області Олена Матвієнко, яка коротко окреслила ситуацію щодо захворювання на АЧС в Україні, Київській області та сусідніх областях, зазначивши, що ситуація в Україні залишається вкрай складною і даний випадок в районі потребує неабияких мір щодо попередження  розповсюдження даної інфекції за межі с. Аркадіївка Згурівського району.

Начальник районного управління ГУ Держпродспоживслужби в Київській області Леонід Данков висловив подяку керівникам господарств, які утримують свиней за проведені заходи щодо недопущення зараження на АЧС в їх господарствах та ще раз наголосив  на важливості та необхідності термообробки кормів для поголів’я свиней та встановлення санітарно-пропускних пунктів на свинофермах.

Під час обговорення визначені карантинні та захисні зони, ветеринарно-поліцейські пости на дорогах при в’їзді (виїзді) даної території карантинної зони та зони захисту, на яких буде забезпечено цілодобове чергування.

За наслідками засідання комісією ДНПК при Згурівській РДА прийнято відповідні рішення, зокрема:

  1. оголосити приватне господарство О.Чимерської по вулиці Польовій, 31 в с. Аркадіївка Згурівського району епізоотичним вогнищем щодо африканської чуми свиней та встановити карантин з 29 серпня 2018 року; 
  2. визначити зоною захисту територію с. Аркадіївка Згурівського району та прилеглу до нього територію; 
  3. визначити зоною нагляду населені пункти та прилеглі до них території Згурівського району: села Середівка, Пасківщина, Щасливе та мисливські угіддя МГ «Бретон»; 
  4. затвердити План заходів щодо недопущення розповсюдження африканської чуми свиней на території Згурівського району, створити координаційну групу для проведення заходів з ліквідації та недопущення розповсюдження захворювання на АЧС; 
  5. карантин зняти за рішенням ДНПК при Згурівській РДА через 40 днів після виконання всього комплексу заключних ветеринарно-санітарних заходів.


28 серпня 2018 року до ГУ ДСНС України у Київській області надійшла інформація про те, що в мешканки с. Аркадіївка Згурівського р-ну в приватному домоволодінні загинуло 1 порося.

Згідно звіту про результати дослідження патологічного (біологічного) матеріалу від 28.08.2018 року №009712 п.м./18 виділено ДНК вірусу збудника АЧС.

Африканська чума свиней - контагіозне вірусне захворювання домашніх і диких свиней. Воно передається під час прямого контакту хворих і здорових тварин через продукти зі свинини, кліщами і механічно (транспортними засобами, під час переміщення людей і тварин).

Вакцини від АЧС немає.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Правила використання матеріалів сайту "Згурівська Правда"

Використання матеріалів сайту "Згурівська Правда" дозволяється тільки за наявності гіперпосилання на www.z-pravda.com.ua. Детальні правила використання матеріалів тут.