вівторок, 5 грудня 2017 р.

Топ-5 найпоширеніших видів шахрайства у Київській області

Поліція вкотре закликає людей бути пильними і не дозволяти ошукати себе. Для цього пропонуємо ознайомитися з 5 типовими випадками шахрайства, які мали місце на Київщині протягом останнього місяця.

До поліції Київщини щодня звертаються близько десятка ошуканих людей. З початку року правоохоронці столичного регіону відкрили понад чотири тисячі кримінальних проваджень за фактами шахрайства. Відомо, що лише за останній місяць мешканці Київської області, самі того не розуміючи, добровільно поклали в кишені шахраям понад 100 тисяч гривень. На жаль, зловмисників вдається встановити лише в кожному восьмому випадку. Щоразу нові схеми, поєднані з безкінечними можливостями новітніх технологій, ускладнюють пошуки злочинців.

Тому поліція вкотре закликає людей бути пильними і не дозволяти ошукати себе. Для цього пропонуємо ознайомитися з типовими випадками, які мали місце на Київщині протягом останнього місяця.

Безумовно, на першому місці шахрайські оборудки з банківськими картками. Вам телефонує нібито працівник банку, пропонує різного роду послуги чи говорить про заблокування картки, а потім випитує її номер, код під магнітною стрічкою та іншу секретну інформацію. Пам’ятайте, Ви не повинні нікому повідомляти такі дані.

Ще один популярний метод ошукування – нічний телефонний дзвінок. Історія про те, що хтось з ваших родичів у біді, мало кого залишає байдужим. Перелякані люди замість того, щоб зв’язатися з тим самим родичем або перевірити інформацію у поліції, серед ночі виносять чималі суми та віддають їх незнайомим людям.

Не менш поширеним є випадок, коли Ви купуєте щось через мережу інтернет. Зазвичай ця покупка 100% є вигідною: коштує дешевше, ніж будь-де. Сплативши часткову чи повну вартість товару, Ви розумієте, що зв'язок з продавцем перервався, а очікувана річ так і не надійшла.

СМС чи телефонний дзвінок зі словами "власник цього номеру виграв приз". Щоб його отримати, Ви маєте переказати на певний рахунок символічну, порівняно з виграшем, суму. Хто не мріє про авто за одну-дві тисячі гривень? Згадайте приказку про безкоштовний сир і не дайте себе ошукати.

Не вичерпав себе і старий як світ шахрайський метод обміну купюр на "нові". Він продовжує безвідмовно діяти з людьми похилого віку. Старенькі довірливо ставляться до "турботливих" соціальних працівників і віддають їм усі свої заощадження.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Правила використання матеріалів сайту "Згурівська Правда"

Використання матеріалів сайту "Згурівська Правда" дозволяється тільки за наявності гіперпосилання на www.z-pravda.com.ua. Детальні правила використання матеріалів тут.