понеділок, 16 жовтня 2017 р.

Сільгоспугіддя Київщини атакують гризуни

Через сприятливі погодні умови та достатню кормову базу у всіх областях спостерігається зростання щільності популяції мишоподібних гризунів, міграція яких на посіви озимих культур спостерігається повсюди.

Про це повідомляє "Згурівська Правда" із посиланням на Держпродспоживслужбу.

Так, за інформацією експертів Держпродспоживслужби станом на 6 жовтня на 3-17% обстежених площ на гектарі озимих ріпаку та 5-13% площ пшениці нараховується від поодиноких нір до 1-2 жилих колоній гризунів.

У багаторічних травах, неорних землях, полях після кукурудзи, соняшнику, овочевих культур обліковують 1-4 колоній гризунів. У господарствах Волинської та Донецької областей нараховується до 6 колоній, разом з тим на Київщині чисельність гризунів максимальна і складає 10 колоній на один гектар неорних земель.

Наразі, в господарствах приступили до захисних заходів проти мишоподібних гризунів. У степових областях на незораних після збирання врожаю полях зростає кількість курганчикової миші, яка зеленої маси майже не споживає, а харчується насінними кормами із культурних та диких злаків. На Миколаївщині та Одещині на 1 гектар нараховується 1-2 курганчики.

Надалі загроза пошкодження озимих культур та багаторічних трав і насаджень зберігатиметься повсюди. Збереження сходів озимих зернових та ріпаку забезпечує своєчасне виявлення та знешкодження гризунів. У разі виявлення 3-5 жилих колоній на гектарі використовують отруєні принади та інші дозволені до використання родентициди.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Правила використання матеріалів сайту "Згурівська Правда"

Використання матеріалів сайту "Згурівська Правда" дозволяється тільки за наявності гіперпосилання на www.z-pravda.com.ua. Детальні правила використання матеріалів тут.