пʼятниця, 1 вересня 2017 р.

У Яготинському районі виявили спалах африканської чуми свиней. Оголошено карантин

У селі Фарбоване Яготинського району виявили чотири трупи домашніх свиней, які були вражені африканською чумою свиней.

Про це повідомляє "Згурівська Правда" із посиланням на прес-службу Держспоживслужби України та сайт Яготинської РДА.

28 серпня на території колишнього складу хімічних добрив на околиці села Фарбоване Яготинського району знайшли чотири трупи домашніх свиней.

Результати дослідження відібраних проб біоматеріалу показали, що у тварин був один діагноз – африканська чума свиней (АЧС).

У Яготинській районній державній адміністрації терміново провели засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії в ході якого затверджено план заходів з ліквідації АЧС.

Так, відповідно до плану заходів, з 29 серпня на частину території с.Фарбовоне Яготинського району, а саме місця де знайдено трупи на території колишнього складу хімічних добрив за межами села та вул.. Шевченка оголошено неблагополучною зоною щодо африканської чуми свиней, встановлено карантин, вилучається та утилізується поголів’я свиней, господарства обробляють спеціальними знезаражувальними розчинами. Вирішено провести умертвіння свиней, які перебувають у епізоотичному вогнищі, а саме по вул. Шевченка, безкровним методом; трупи знищених і загиблих свиней, а також залишки кормів, інвентар спалити у визначеному місці.

Читайте також: У Переяслав-Хмельницькому районі через напад скаженої кішки оголосили карантин


З метою контролю за переміщенням тварин, а також продуктів забою, на в’їзді та виїзді до населеного пункту встановлені блокпости. На посту цілодобово чергують спеціалісти національної поліції.

Заборонено: вивезення та ввезення на територію епізоотичного осередку щодо АЧС усіх видів живих тварин (птиці), продуктів і сировини тваринного походження, кормів, продуктів рослинництва.

Встановлено 10-ти кілометрову зону нагляду: с.Капустинці, с.Ничипорівка с.Трубівщина, с.Панфили Яготинсткого району.Також в 10-ти кілометрову зону потрапили села сусідніх районів: с.Соснва, с. Дениси Переслав – Хмельницького району, с.Демки, с.Новомиколаєнки Драбівського району Черкаської області на даній території заборонено торгівлю живими свинями, м’ясом, іншими продуктами свинарства, постачання населенню продуктів тваринництва без наявності супровідних ветеринарних  документів.

Карантин з неблагополучного пункту буде знято через 40 днів, після знищення всіх туш свиней та проведення інших необхідних ветеринарно-санітарних заходів в с.Фарбоване Яготинсткого району.

Нагадаємо, відстань від с.Фарбоване Яготинського району до Згурівки складає 45 км., а до найближчого населеного пункту Згурівського району (с. Мала Супоївка)  - 34 км.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Правила використання матеріалів сайту "Згурівська Правда"

Використання матеріалів сайту "Згурівська Правда" дозволяється тільки за наявності гіперпосилання на www.z-pravda.com.ua. Детальні правила використання матеріалів тут.