вівторок, 29 серпня 2017 р.

У Переяслав-Хмельницькому районі через напад скаженої кішки оголосили карантин

На Київщині в с. Мазінки Переяслав-Хмельницького району приблудна скажена кішка укусила чоловіка за вказівний палець, після цього у нього було виявлено сказ. Через це в радіусі 10 км навколо села було оголошено карантин – ця територія вважається загрозливою зоною.

Про це повідомляє "Згурівська Правда" із посиланням на "Вісник Переяславщини".

«Розпорядженням №4 від 23. 08. 2017 р. заступника начальника Переяслав-Хмельницького районного управління ГУ Держпродспоживслужби в Київській області Ваш А.А. введено карантинні обмеження в радіусі 10 км навколо населеного пункту, також загрозливою зоною вважається с. Харківці», – йдеться у повідомленні.

Карантинні обмеження продовжують діяти в таких населених пунктах: с. Студеники, Соснова, м. Переяслав-Хмельницький, (загрозливі населені пункти: с. Строкова, Сомкова Долина).

Передбачено, що за умов карантинних обмежень в селі відповідно до нормативних документів забороняється проведення виставок, виводок собак, вивезення собак, котів і диких тварин за межі села.

В мисливських угіддях, оголошених неблагополучними, а також в загрозливій зоні забороняється проведення промислового і ліцензійного відстрілу диких тварин, їх вилов і вивіз.

Власники тварин, керівники господарств незалежно від форм власності та спеціалісти зобов’язані дотримуватись діючих правил тримання собак, котів і хижих тварин у населених пунктах; доставляти собак, котів в установи ветеринарної медицини для клінічного огляду і профілактичного щеплення проти сказу.

Сказ – гостра контактна зоонозна інфекційна хвороба, яка характеризується розвитком енцефаліту зі смертельним пошкодженням центральної нервової системи. Ускладнює ситуацію зростання в населених пунктах кількості безпритульних собак і котів, неповне охоплення профілактичними щепленнями свійських тварин, порушення правил утримання їх власниками. Все це є передумовою формування осередків сказу міського типу. 

Збудник сказу – вірус. Джерелом та резервуаром збудника сказу є дикі та свійські хижі тварини, що належать до класу ссавців. Механізм передачі контактний, шлях — рановий. Людина заражається при укусах скаженою твариною (90 % випадків) або попаданні її слини на пошкоджену шкіру та/або слизові оболонки (ослинення — 10 %), вкрай рідко — при знятті шкури з трупів скажених тварин, особливо лисиць. У тварини слина стає заразною (контамінованою) в останні 7-10 діб інкубаційного періоду і залишається такою протягом усієї хвороби. У диких тварин з’являється збудження, зникає страх перед людиною.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Правила використання матеріалів сайту "Згурівська Правда"

Використання матеріалів сайту "Згурівська Правда" дозволяється тільки за наявності гіперпосилання на www.z-pravda.com.ua. Детальні правила використання матеріалів тут.