пʼятниця, 21 липня 2017 р.

Для чого на посаду першого заступника голови Згурівської РДА призначено киянина без відповідного досвіду (ВЕРСІЇ)

10 липня на розширеній апаратній нараді РДА було представлено першого заступника голови Згурівської районної державної адміністрації - киянина Дмитра Василевського, який був призначений на посаду того ж дня.

Про це повідомляє "Згурівська Правда" із посиланням на сайт Згурівської РДА.

Варто зазначити, що новий перший заступник до цього ніколи не працював у місцевих державних адміністраціях - ні в апараті, ні на керівних посадах. Про це говорить біографія Василевського, що опублікована за сайті РДА.

На сьогоднішній день Дмитро Василевський має 11 ранг державного службовця.

Із грудня 2016 року і до призначення на посаду у Згурівській РДА (липень 2017 р.) Д. Василевський був безробітним. До цього, з липня 2014 р. по грудень 2016 р. Василевський працював заступником начальника управління Державної пенітенціарної служби України в м. Києві та Київській області (Державна кримінально-виконавча служба).

З вересня 2013 р. по липень 2014 р. нинішній перший заступник голови Згурівської РДА був без роботи, а до цього - з липня 2011 р. по вересень 2013 р. працював у Державній кримінально-виконавчій службі України.

Ще раніше Василевський працював у судах: консультантом відділу документального забезпечення та контролю Київського апеляційного адміністративного суду, м. Київ (01.2011 – 07.2011); судовим розпорядником Київського апеляційного адміністративного суду, м. Київ (05.2010 – 01.2011); завідувачем сектору матеріально-технічного, господарського та соціального забезпечення судів та суддів Територіального Управління державної судової адміністрації, м. Київ (12.2008 – 06.2009).

Варто зазначити, що Дмитро Василевський має технічну освіту - навчався у
Національному технічному університеті України «Київський політехнічний інститут». Після закінчення у Києві працював інженером ІІ категорії відділу теплометрії  інституту технічної теплофізики (01.2003 – 01.2006), а після того (з січня 2006 р. по грудень 2008 р.) начальником відділу підготовки виробництва ТОВ «ДП Укргазтех» (м.Київ).

Отже, для Дмитра Василевського це перше місце роботи за межами рідного Києва і перший досвід роботи на керівній посаді місцевої державної адміністрації.

Наразі залишається загадкою, для чого ж призначили на посаду нового заступника голови Згурівської РДА, який не має ні досвіду роботи у місцевих адміністраціях, ні знання проблематики Згурівщини. У будь-якому випадку, призначення першого заступника РДА погоджує Київська обласна державна адміністрація, тому зрозуміло, що область випадкову людину на керівну посаду в районі не пропустила би.

Спробуємо розібрати основні версії призначення киянина Дмитра Василевського на посаду першого заступника голови Згурівської РДА.

Veni, vidi, vici

Звичайно, не варто виключати й того, що чиновник отримав посаду у результаті перемоги на конкурсі і в нього немає ні підтримки в КОДА ні серед впливових бізнесменів, чиновників та політиків області.

Цілком може бути, що будучи без роботи киянин Дмитро Василевський, знайшов оголошення про конкурс у районній газеті "Панорама" чи випадково побачив його або ж розпорядження №210 від 24 квітня 2017 року на сайті Згурівської РДА. Досвід і невпинне бажання працювати на благо Згурівського району перемогли.

Veni, vidi, vici - прийшов, побачив, переміг. Можна і в іншому порядку. А чому й ні? Європа ж.

Кузня кадрів

Не будучи ідеалістами і розуміючи, що Україна в Європі лише офшорами, а також чиновниками та політиками на провідних курортах лазурного узбережжя, ми продовжуємо розглядати інші версії призначення нового першого заступника голови Згурівської РДА.

Ймовірно, що Згурівський район для чиновника може бути своєрідною школою, яка допоможе отримати необхідні навички роботи та цінний запис у біографічній довідці, а відтак - може бути відправною точкою на керівні посади як в області, так і в країні. Частіше за все, відправитися на такі навчання без необхідного впливу та підтримки практично неможливо. Разом із тим, вчитися на районах, які мають ярлик "депресивний" -  застаріла пострадянська практика, яка й сьогодні продовжує активно використовуватися владою.

Смотрящий

Часто перші заступники, які присилаються в райони з Києва, виконують функції так званих "смотрящих". Частіше за все такий призначений із Києва перший заступник є оком самого губернатора, або ж представляє та захищає інтереси великого бізнесу в районі чи бізнесу, який має намір зайти до району. Крім того, функцією "смотрящого" може бути контроль голови РДА, який втратив кредит довіри в обласного керівництва. 

Ця версія може цілком розглядатися у зв'язку зі скандалами, в яких фігурує нинішній голова райдержадміністрації. Чого лише вартує нещодавнє голосування Верховної Ради України за запит депутата від БПП із зверненням до президента Петра Порошенка щодо відставки Валерія Мозгового з посади голови Згурівської РДА.


Технічна заміна

Найбільш вірогідною виглядає саме ця версія. Цілком може бути, що Василевський призначений на посаду для технічної заміни нинішнього голови Згурівської РДА Валерія Мознового, якому прокурор Київщини Дмитро Чібісов нещодавно висунув підозру за двома статтями Кримінального Кодексу України.

Така пострадянська практика заміни голів РДА продовжує використовуватися й сьогодні. Після усунення з посади чи звільнення голови райдержадміністрації його обов'язки виконуватиме перший заступник, який беззаперечно буде реалізовувати вказівки Києва, навіть у супереч інтересам місцевої громади.

Особливо такий виконавець цінний на період так званих "реформ", коли потрібні вольові  та навіть жорсткі методи вирішення поставлених завдань. Наприклад щодо закриття закладів освіти, медицини; проведення рішучих дій щодо "децентралізації" - добровільно-примусового об'єднання всіх населених пунктів району в єдину громаду. Ще цінніші такі кадри на період виборів, коли потрібно у повній мірі використати адмінресурс.

Варто зазначити, що така версія виглядає цілком реалістичною враховуючи досвід роботи Василевського у пенітенціарній службі. Тому абсолютно логічно, що у Згурівській РДА Дмитро Василевській відповідатиме за силовий блок. Давно не секрет, що головним пріоритетом нинішньої влади є саме цей напрямок роботи. Так, у Київській області за силовий блок відповідає перший заступник голови Київської облдержадміністрації Олександр Савченко.

Якщо виконувач обов'язків відмінно справиться із задачами, у подальшому має всі шанси бути призначеним на посаду голови РДА. Крім того, тимчасовий очільник РДА потрібен обласному керівництву елементарно навіть для того, щоб не втратити контроль у районі.

Яка із версій відповідає дійсності - неодмінно покаже час. "Згурівська Правда" у свою чергу буде ретельно стежити за діяльністю нового першого заступника голови Згурівської РДА.

Разом із тим, сам факт призначення першим заступником Згурівської РДА людини не із Згурівщини, є по суті ляпасом усьому району. Таким призначенням районне та обласне керівництво дало зрозуміти, що на Згурівщині немає достойних управлінців та адміністраторів, адже вимушені були "виписувати" спеціаліста з Києва.

Нагадаємо, що конкурс на заміщення вакантної посади першого заступника голови Згурівської РДА оголошувався у квітні 2017 року вдруге після звільнення Юрія Клименка із даної посади у травні 2016 року.

Варто зазначити, що попередній заступник Валерія Мозгового до Згурівського району також не мав ніякого відношення. Клименка було призначено на посаду першого заступника голови Згурівської РДА у 2015 році. До цього він виконував обов'язки голови Переяслав-Хмельницької РДА, а після призначення на цю посаду Григорія Дубини, був звільнений та невдовзі почав працювати у Згурівці.

До цього Юрій Клименко вже не раз був чиновником високого рівня "за викликом", до того ж у різних областях України. Так, у лютому 2013 року його призначили головою Чорнобаївської РДА (Черкаська обл.).

За даними інформаційно-аналітичного видання "Провінція", на Черкащину Юрій Васильович прибув з кадрового "відстойника" - Миронівського району Київської області. Там він працював першим заступником голови РДА.

Після керування Чорнобаївським районом Юрій Клименко встиг повернутися у Переяслав-Хмельницький, де в жовтні минулого року був призначений заступником голови райдержадміністрації та відповідав за економічний блок.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Правила використання матеріалів сайту "Згурівська Правда"

Використання матеріалів сайту "Згурівська Правда" дозволяється тільки за наявності гіперпосилання на www.z-pravda.com.ua. Детальні правила використання матеріалів тут.