середа, 14 червня 2017 р.

УВАГА! У Бориспільському районі зафіксовано АЧС. Інфіковані свині продавалися і в Броварському районі

В Київській області в особистому підсобному господарстві громадянки, яка мешкає в с. Лебедин (Бориспільський район), було зареєстровано захворювання та загибель 14 голів свиней.

Про це повідомляє "Згурівська Правда" із посиланням на Держпродспоживслужбу.

При дослідженні відібраних проб біоматеріалу в Державному науково-дослідному інституті з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи 10 червня встановлено діагноз - африканська чума свиней (АЧС).

З метою координації дій з локалізації та ліквідації спалаху АЧС 11 червня проведено засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Бориспільській районній державній адміністрації, рішенням якої затверджено план з ліквідації АЧС, визначено межі епізоотичного осередку, зон захисту та нагляду.

В осередку захворювання вживаються заходи з локалізації та недопущення поширення збудника АЧС.

Але історія куди цікавіша, ніж сухий коментар Держпродспоживслужби. "Згурівська Правда" розібралася у ситуації і довідалася, що власники підсобного господарства не вирощували свиней, а скуповували їх десятками за межами Київщини й перепродували на місцевих ринках.

Жінка скуповувала поросят віком 2-3 місяці на території інших областей та реалізовувала їх в населених пунктах Київщини.

Останнього разу вона закупила поросят (23 голови) 30 травня у м. Золотоноша Черкаської області. При цьому, вона не звернулася до фахівців для отримання дозволу на переміщення тварин та спеціального документу, який видається на підставі медичного огляду тварин.

Закуплені поросята були завезені в присадибне господарство мешканки с. Лебедин, в якому вже утримувалася доросла свиня (зі слів власниці). А вже 31 травня, під час годування поросят, їх власниця помітила, що тварини споживали корм не активно, відмічалась спрага. Під вечір цього ж дня у двох тварин спостерігалась хитка хода і синюшність на кінчиках вух.

Проте, вона не повідомила фахівців ветеринарної медицини щодо захворювання свиней в її господарстві. Господиня вивезла партію поросят на ринок в с. Гоголів Броварського району. Двоє поросят в цей день були продані не встановленій особі, а решта (8 голів) повернуті додому.

Потім за період з 5 до 9 червня у господарстві загинуло 14 поросят, частину з яких вона захоронила самостійно у лісосмузі за межами села.

Жінка відвезла чотирьох померлих поросят та тих, що залишилися живі попередньому власнику у м. Золотоноша. Чоловік відмовився визнати претензії, в результаті чого на місце були викликані державні інспектори управління Держпродспоживслужби в Золотоніському районі, фахівці Золотоніської районної державної лікарні ветеринарної медицини та представники поліції.

За даними дослідження у поросят було встановлено діагноз АЧС.

В домогосподарстві спеціалістами Бориспільської районної державної лікарні ветеринарної медицини, в приміщенні, де утримувались поросята, демонтували та спалили дерев’яні конструкції станків, інвентар та одяг власників, який використовувався при догляді за тваринами, провели очистку приміщення та його дезінфекцію. Трупи захоронених тварин в лісосмузі ексгумували та спалили. Місце спалювання продезінфікували.

Стосовно даної громадянки управлінням Держпродспоживслужби в Бориспільському районі подана заява до Бориспільського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Київській області про вчинення кримінального правопорушення.

Нагадаємо, в кінці квітня спалах африканської чуми свиней був зафіксований у селі Потік Миронівського району Київської області.

В кінці березня на території с. Беспятне Васильківського району Київської області тимчасово введений карантин у зв'язку з виявленням захворювання на африканську чуму свиней.

31 березня Державна надзвичайна протиепізоотична комісія при Київській міськдержадміністрації (КМДА) заборонила торгівлю на ярмарках і ринках Києва м'ясом свинини і свинячими м'ясними продуктами.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Правила використання матеріалів сайту "Згурівська Правда"

Використання матеріалів сайту "Згурівська Правда" дозволяється тільки за наявності гіперпосилання на www.z-pravda.com.ua. Детальні правила використання матеріалів тут.