пʼятниця, 12 травня 2017 р.

На Київщині депутат задекларував 586 квартир

У депутата Ірпінської міськради Ігоря Оверка у 2016 році загалом було у власності 586 квартир загальною площею більше, ніж футбольне поле стадіону “Олімпійський”. 400 квартир депутат продав, 186 залишилось у власності.

Представник партії “Нові обличчя” твердить, що квартир більше - 191. За рік він заробив лише близько 20 тисяч гривень. Він торік припинив право власності на 400 квартир. А дохід від продажу нерухомості склав понад 50 млн грн. Окрім квартир, в Оверків 4 житлові будинки, 18 земельних ділянок та більше 16 млн грн заощаджень. Про це свідчить декларація політика на сайті НАЗК, яку проаналізував Громадський рух ЧЕСНО.

Політик - керівник та співзасновник Будівельної фірми “Синергія”. Ця організація побудувала свої житлові комплекси впритул до пам’ятки природи - 600-річного дуба й використовує його як рекламу для продажу власних квартир."Я один із небагатьох депутатів, які задекларували всі свої доходи чесно. Я займаюсь будівництвом.  Сюди я вкладаю всі кошти. У сім’ї  я головний заробітчанин,  на сім’ю заробляю в основному я, утримую жінку і двоє дітей", - розповідає журналістам Громадського руху ЧЕСНО Оверко.

Як і керівник його партії - Володимир Карплюк, який декларував раніше 67 квартир і був донедавна за цим показником рекордсменом України, Оверко наголошує, що все задекларував нібито чесно. Однак, Карплюк чомусь забув вказати про свій будівельний бізнес у Польщі, інформацію про який знайшли й оприлюднили журналісти програми “Схеми”.

Рух ЧЕСНО вирішив запитати самого політика, чи знає він  сам точну цифру задекларованих квартир.

"Я точно знаю кількість квартир, яких задекларував. Їх 191. Всі квартири я зареєстрував на своє ім’я, у подальшому я їх маю намір продавати так як це визначено законом: я йду до нотаріуса, ми вчиняєм всі необхідні дії..  Це не є схемою ухиляння (від сплати податків - прим. ЧЕСНО), я легалізував всі квартири з метою сплатити все, що маю сплатити державі, не треба думати, що я щось приховую. Я сплачую всі податки державі. Якщо ви подивитесь у мою декларацію, то ви побачите, що я лише у четвертому кварталі 2016 року заплатив у державу понад 12 млн гривень. Я прийняв таке рішення чесно задекларувати всі квартири, тому всі квартир у мене задекларовані", - зазначає депутат.

Насправді автоматичний підрахунок квартир в декларації, який перевіряли і вручну, свідчить, що Оверко задекларував не 191 квартиру, а 186. Ця нерухомість розташована в Ірпені, там, де Оверко веде будівництво і має право голосу на сесіях ради. Загальна їхня площа - 7888,1 кв. м - це більше, ніж площа футбольного поля стадіону “Олімпійський”.


Юрист Юрій Брикайло, який спеціалізується саме на земельних питаннях, говорить, що оформлення квартир на забудовника може бути пов’язане з ухилянням від сплати податків.

"Треба дивитися договори, за якою ціною продаються ці квартири. Також він мав вказати вартість квартир на момент оформлення на себе та на момент продажу. Якщо ціна на квартири в декларації не вказана, не проблема укласти договір на продаж квартири за 10% від її реальної вартості, сплатити з цих коштів 8,5% податку, а решту 90% отримати готівкою. В цьому може бути економія", - зазначає правник.

Зауважимо, що Оверко в 2016 році продав 400 квартир, про що повідомив у розділі “видатки й правочини”. Проте, депутат не вказав вартість жодної з них у цьому розділі.

"З приводу втрати права на 400 квартир! Звісно, що продав! Суму вказав. Вона  входить у загальну суму, яку я задекларував", - пояснює журналістам Оверко.

Якщо грубо взяти суму, яку задекларував Оверко як дохід від від відчуження  всього нерухомого майна (тобто і квартир, і землі, і будинків), а це майже 52 млн грн, і поділити її всю хоча б на 400 проданих депутатом квартир - приблизна вартість однієї квартири під Києвом становитиме 130 тис. грн, що за курсом Нацбанку складає менше 5 тисяч доларів. Очевидно, що вартість квартир значно занижена і таки могла відбутися мінімалізація оподаткування.

Нагадаємо, нещодавно стало відомо, що голова Київської обласної ради Ганна Старикова придбала в Ірпені квартиру за 4 тис. доларів.

"Щодо 191 квартири, я не можу вказувати вартості, бо є таке поняття як експертна оцінка. Коли я буду продавати квартиру, то  ціна може відрізнятись від тієї, яку я задекларував. Тому, коли я буду продавати квартири, я йтиму до нотаріуса, то візьму оцінщика, який мені оцінить квартиру за ціною, яка буде на той момент", - додає депутат.

Нагадаємо, саме таку схему ухиляння від сплати міг використовувати Карплюк, продаючи квартири в ЖК “Річ Таун” у Бучі.


Аналогічно могли робити і його депутати, які квартири, що на ринку коштують понад мільйон, продавали за кілька сотень тисяч. В оголошеннях квартири з аналогічним метражем у цьому ж будинку коштують понад мільйон.

Окрім квартир, Оверко задекларував 18 земельних ділянок в Ірпені, загальною площею 40116 кв. м. Депутат пояснює, що всю землю купив.

"З приводу земельних ділянок: я не отримував  жодної земельної ділянки через якісь схеми у раді, я їх купував у людей за живі гроші, тому всі ділянки також задекларовані", - повідомляє Оверко журналістів.

У Приірпінні діє схема, коли політики стають “добросовісними набувачами” після того, як зелені зони роздали рішенням ради на підставних або родичів депутатів, потім ділянки потрапляють до рук забудовників. Так було з Бучанським межигір’ям, де в дерибані брала участь “Батьківщина”. Розслідування місцевих журналістів доводять, що в Ірпені представники “Нових облич” та “Батьківщини” в результаті відводу і перепродажу землі стають власниками зелених зон.

Голови партій "Батьківщини" і "Нових облич" відкривають парк в Ірпені


У власності депутата Оверка також 5 будинків, загальною площею майже 600 кв. м. Окрім цього політик задекларував 10 об’єктів незавершеного будівництва, площа яких невідома.

Родина депутата володіє п’ятьма легковими автомобілями - Daewoo Lanos, FIAT DOBLO, LEXUS RX 350, MERCEDES-BENZ E 200 та OPEL VECTRA.

Оверко є бенефіціарним власником на 5 підприємствах - це ТОВ "Еквітас Компані", ТОВ “Синергія Фуд”, ТОВ “БудФірма Синергія”, ТОВ “Обслуговуюча компанія “Синергія-Сервіс”, Адвокатське об’єднання “Еквітас”.

Заробітної плати за основним місцем роботи в ТОВ "БФ "Синергія" Оверко отримав за рік усього 20 230 грн. Однак інші доходи, в тому числі від відчуження нерухомого майна депутата, склали більше 51 млн грн. Разом з тим, заощадити Оверку вдалося заледве більше 16 млн грн. З них 15 млн грн - це кошти, позичені третім особам.

Нагадаємо, у Приірпінні активісти вже багато років воюють з забудовниками через незаконну забудову зелених зон та лісу. Забудовники виставляли проти активістів тітушок, які їх нещадно б’ють і нападають навіть тоді, коли вони сплять у себе вдома.


Поліція за кілька років не притягнула винуватців до відповідальності. Генпрокуратура відкрила кримінальні провадження й провела обшуки в будинках мера Бучі та мера Ірпеня - голови партії “Нові обличчя”.


Але станом на зараз обидва місцевих політики, які пов’язані із будівельним бізнесом, перебувають на свободі й виконують свої обов’язки.


Олена Жежера, журналістка "ЧЕСНО", Ніна Костенко, журналістка “Громади Приірпіння” для "ЧЕСНО"


Немає коментарів:

Дописати коментар

Правила використання матеріалів сайту "Згурівська Правда"

Використання матеріалів сайту "Згурівська Правда" дозволяється тільки за наявності гіперпосилання на www.z-pravda.com.ua. Детальні правила використання матеріалів тут.