пʼятниця, 3 лютого 2017 р.

У Бориспільському районі науковців виселяють з гуртожитку?

У селі Чубинське Бориспільського району від електроенергії, води та опалення відключають гуртожиток. Мешканці кажуть, що це для того, щоб їх виселити.

Про це повідомляє «Згурівська Правда» із посиланням на «Вісті».

Так, до редакції «Вістей» звернулися мешканці двоповерхівки, якій понад 100 років. Вони запевняють, що їх залишили без води, опалення й електрики, щоб виселити з приміщення.

У той час, коли в інших населених пунктах облаштовуються пункти обігріву, аби безпритульні взимку не замерзли під час морозу, у пристоличному селі мешканці гуртожитку не мають навіть електропостачання, аби обігріти собі житло чи приготувати їжу на електроплиті. Про це розповіли працівники Інституту розведення і генетики тварин НАН України. У двоповерхівці, що на вулиці Погребняка, 1-А, мешкає 12 сімей, шість з них — родини вчених, співробітників державної установи.

Лариса Остаповець, кандидат біологічних наук, старший науковий співробітник інституту, інвалід ІІ групи, розповідає, що до кінця жовтня вона ще могла ночувати у своїй кімнаті. Жінка спала одягнена у спальному мішку, у хустині, закутана у ковдри. Та, окрім того, що було нестерпно холодно, ще й моторошно від темряви. Від переохолодження і постійних стресів Лариса Остаповець захворіла і потрапила до лікарні.

«Я мешкаю тут з 2001 року, — розповідає Лариса Іванівна. — Раніше гуртожиток був на балансі дослідного господарства «Нива», яке збанкрутіло… 2014 року будівля стала власністю Великоолександрівської сільської ради. І якщо за попереднього власника нам було складно вижити, бо відключили воду і опалення, то в серпні 2016 без попередження відключили й електроенергію, нібито за борги. Хоча насправді боргів у нас немає, ми сплачували і за воду, і за електроенергію. Як підтвердження — зберігаємо квитанції про оплату.»

Згодом з’ясувалося, що гуртожиток визнали аварійним, і мешканцям запропонували переселитися в інше вологе приміщення барачного типу, з тонкими стінами, яке знаходиться у Великій Олександрівці. Проте гуртожиток у Чубинському, який зведений понад 100 років тому, є надзвичайно міцним, а товщина стіни — 90 сантиметрів! Справжня фортеця! І хоча висота кімнат понад 4 метри, за словами мешканців, тепло зберігається досить довго. Тож, після того, як відключили опалення, жителі обігрівали свої квартири електроприладами, готували їсти на електричних плитах. А для безпеки у гуртожитку повністю замінили електропроводку. Та ось уже майже півроку вони жили і без світла. Спочатку їсти готували на плиті з газовим балоном, та коли прийшла пізня осінь і зима, то жити стало зовсім нестерпно: ні випрати, ні зігрітися, та й темніє швидко. Частина мешканців гуртожитку перебралася до рідних, а декому нікуди йти, тож їх прихистили друзі, співробітники інституту. Залишилася зимувати лише одна родина…

«Відключення світла — це найкращий метод нас позбутися», — переконані мої співрозмовники. До того ж, у селі подейкують, що земля поблизу столиці — на вагу золота, і, можливо, хтось накинув оком на привабливе місце у Чубинському? Адже до гуртожитку примикає досить чимала земельна ділянка — 30 соток.

Близько року співробітники інституту Петро Троцький і Світлана Ковтун судяться із Великоолександрівською сільрадою (до складу якої входить і село Чубинське) за право жити у гуртожитку. Зокрема, Світлана Ковтун, заступник директора Інституту розведення і генетики тварин НАН України, мешкає з чоловіком тут ще з 1998 року. Доньку, яка народилася 2014 року, також тут зареєстрували. У паспорті Світлани Іванівни вказано адресу проживання: «с. Чубинське, вул. Погребняка, 1». Та з невідомих причин реєстрація змінилася на вул. Погребняка, 1-А. Бориспільський районний суд підтвердив, що правда на боці людей. Виграли науковці у сільської влади і Апеляційний суд. Вищий адміністративний суд, розглянувши матеріали касаційної заяви Великоолександрівської сільської ради, 5 грудня 2016 року встановив, що немає підстав для подальшого розгляду справи і ухвалив рішення про відмову у задоволенні клопотання. Тому мешканцям «червоного гуртожитку» (так називають його у Чубинському), які тут зареєстровані, мають внести поправку до паспорта, що вони проживають саме на вул. Погребняка, 1-А.

Телебачення, яке знімало сюжет про чубинський гуртожиток, звернулося до Бориспільського РЕМ із запитанням щодо відключення електропостачання. Керівництво ПАТ «Київобленерго» погоджується відновити енергопостачання, варто тільки Великоолександрівській сільській раді, як власнику будівлі, укласти з ними договір. Саме про це йдеться і у листі Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), який надійшов мешканцям гуртожитку 22 грудня 2016 р. І ПАТ «Київобленерго» має у місячний термін повідомити НКРЕКП про здійснені заходи щодо поновлення електропостачання об’єкта за адресою вул. Погребняка, 1-А, с. Чубинське.

Мешканці розповідають, що напередодні виборів кандидати у депутати до місцевої і районної рад обіцяли допомогти владнати їхнє питання, проте згодом забули про своїх виборців… Тому люди планують висловити недовіру і переобрати місцевого депутата, який пройшов до сільської ради за їхньої підтримки.

Попри все, чубинці не опускають рук. Вони вірять, що справедливість має перемогти! Адже саме за такі ідеали, говорять мешканці гуртожитку, українці стояли на Майдані. «Борітеся — поборете!» — нагадала слова Тараса Шевченка Лариса Остаповець і додала: — Ми відстоюємо свої права! І ці події, які відбуваються у нашому селі, в Україні, добре показують суть кожної людини, її ставлення до правди».

За матеріалами Лариси Громадської, "Вісті".

Немає коментарів:

Дописати коментар

Правила використання матеріалів сайту "Згурівська Правда"

Використання матеріалів сайту "Згурівська Правда" дозволяється тільки за наявності гіперпосилання на www.z-pravda.com.ua. Детальні правила використання матеріалів тут.