середа, 15 лютого 2017 р.

Фермери Київщини зупинили кортеж Порошенка біля Конча-Заспи та висунули свої вимоги до влади (ФОТО)

Сьогодні, 15 лютого 2017 року, розпочалась фермерська всеукраїнська попереджувальна акцію протесту проти зняття мораторію на продаж земель с/г призначення.

У столиці хлібороби  Київщини заблокували дорогу з Конча-Заспи на Київ навіть зупинили кортеж Президента П.Порошенка. У акції взяли також участь фермери зі Згурівщини.

Про це повідомляє "Згурівська Правда" із посиланням на прес-службу Асоціації фермерів та приватних землевласників України.

"Я думаю, що ця зустріч, хоч і була коротка, але й була дуже корисною як для фермерів, так і для президента. Я дуже радий, що він також побачив на власні очі нашу акцію протесту", - підкреслив Іван Томич.

Голова АФЗУ Київської області Олександр Чубук зазначив, що акція була попереджувальною. Її ціллю було заявити про свої вимоги до влади - заборонити продаж найдорожчого національного ресурсу - української землі. На його думку акція була результативною і якщо буде потрібно - вона повториться, але в інших масштабах.

Іван Томич також зазначив, дуже цікаво, що зустріч з Президентом Петром Порошенко відбулася саме на православне свято Стрітення Господнє.

За його словами, таке місце для проведення страйку було обрано не просто так, оскільки саме у районі села Конча-Заспа проживає велика кількість представників влади, як то народних депутатів, так і представники адміністрації президента.

"У наступні кілька місяців ми плануємо зробити все для вирішення питань земельних відносин, які накопилися. В нас поки що немає плану провести якомога більше акцій у цьому році, проте є задача вирішити всі проблеми захисту рідної землі", - повідомив президент АФЗУ.

Загальнодержавний селянський страйк, який був організований "Всеукраїнським комітетом захисту рідної землі", зібрав близько 10 тис. учасників по всій країні.

Крім Київщини фермерами блокувалися дороги на Заході України: с. Малі Дорогостої Млинівського району Рівненської області, траса на Чернівці в м. Ярмолинці, траса на Хмельницький в м. Шепепівці, а також на Сході України в місті Лиман Донецької області.

Також Томич сказав, що якщо у лютому пролетіла лише перша ластівка, то в березні вже прилетить ворон. У такому разі, акції будуть більш серйозними, наприклад, є пропозиція яка надходила від фермерів про проведення акції по перекриття траси в кожному з районів України.

Фото АФЗУТакож, член ради Асоціації фермерів та приватних землевласників Іван Слободяник, активно вів трансляцію з місця подій на своїй сторінці у соцмережі.


Під час прес-конференції, щодо підбиття підсумків загальнодержавного селянського страйку, голова АФЗУ Іван Томич представив план заходів щодо врегулювання земельних відносин в Україні, який висуває «Всеукраїнський Комітет захисту рідної землі» то представників влади.

Так, зокрема члени комітету звертаються до Верховної Ради України й просять прийняти низку законів: про оренду землі, про режим земель санітарних зон та інші, а також зняти з розгляду законопроекти про емфітевзис №410 та проект закону про обіг земель сільськогосподарського призначення №55 35.

Також від парламенту аграрії вимагають більше підтримки сімейних фермерських господарств, як основу формування фермерського устрою на селі і розвитку сільської мережі України.

У зверненні до Кабміну члени комітету вимагають разом із органами влади вжити всіх заходів для усунення рейдерства, забезпечити виконання раніше прийнятих законів у сфері відносин, розробки державної програми щодо розвитку сімейних ферм та інших.

Також, «Всеукраїнський комітет захисту рідної землі» висунув вимоги й до Президента України — призначити референдум щодо продажу земель сільськогосподарського призначення, й до проведення цього референдума не підписувати закон про ринок земель та забезпечити виконання конституційних прав громадян на власність у взаємодії з правоохоронними органами на місцях.

Більш детальну інформацію дивіться на фото документа.Під документом підписались керівники громадських об'єднань та асоціацій що входять до «Всеукраїнського комітету захисту землі».

Немає коментарів:

Дописати коментар

Правила використання матеріалів сайту "Згурівська Правда"

Використання матеріалів сайту "Згурівська Правда" дозволяється тільки за наявності гіперпосилання на www.z-pravda.com.ua. Детальні правила використання матеріалів тут.