понеділок, 27 лютого 2017 р.

У Чорнобильській зоні побудують залізницю

Українські будівельники, що працюють у Чорнобильській зоні відчуження, збудують ділянку залізничного полотна між лінією Вільча – Янів та будівельним майданчиком ЦСВЯП.

Про це повідомляє "Згурівська Правда" із посиланням на УНІАН.

Компанфя "Укренергомонтаж", що входить до складу української державної будівельної корпорації "Укрбуд" побудує ділянку залізниці, за яким будуть вивозити відпрацьоване паливо з діючих українських атомних електростанцій, між існуючою лінією Вільча – Янів та будівництва Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП), повідомила прес-служба корпорації.

"Українські будівельники, які виконують роботи в Чорнобильській зоні відчуження, побудують ділянку залізничного полотна між існуючою лінією Вільча – Янів і будівельним майданчиком Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП). Відповідний контракт укладено між державним підприємством "Енергоатом" і що входить до складу корпорації "Укрбуд" компанією "Укренергомонтаж", - йдеться в повідомленні.

У прес-службі повідомили, що за новим ділянки в ЦСВЯП будуть вивозити відпрацьоване паливо з діючих українських атомних електростанцій, де воно накопичилося у великій кількості після розриву економічних відносин із Російською Федерацією, куди паливо відправляли на зберігання в попередні роки.

"На виконання цього проекту нам дали 14 місяців. Зараз йде підготовчий процес, а через місяць ми зможемо приступити безпосередньо до будівництва шляхів. Загальна довжина нової гілки становитиме 5,8 кілометра", - цитує прес-служба "Укрбуду" генерального директора "Укренергомонтаж" Михайла Бородавко.

Відомо, що "Енергоатом" планує в серпні 2017 року завершити підготовку будівельного майданчика для Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП), яке буде побудовано в зоні відчуження і розташується поблизу села Буряківка.

Згідно з інформацією "Енергоатому", через відсутність власного сховища Україна щорічно витрачає 200 мільйонів доларів на оплату послуг російської компанії "Росатом" з вивезення та переробки відпрацьованого палива на території РФ.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Правила використання матеріалів сайту "Згурівська Правда"

Використання матеріалів сайту "Згурівська Правда" дозволяється тільки за наявності гіперпосилання на www.z-pravda.com.ua. Детальні правила використання матеріалів тут.