понеділок, 23 січня 2017 р.

На Київщині проїзд у маршрутках подорожчав на 40% (ВІДЕО)

З 21 січня у приміських маршрутах Київщини ціна різко виросла в середньому на 40% до 12-15 гривень за поїздку. Підняли вартість проїзду і по місту.

Про це повідомляє "Згурівська Правда" із посиланням на "Громада Приірпіння".

Так, проїзд з Бучі до Києва подорожчав з 11 гривень до 15 гривень (на більше, ніж 36%).

По місту було 4 гривні, а стало 6 (на 50 %).

“В Ірпені 420-та маршрутка подорожчала на 50% – з 8 гривень стало 12. Буквально 10 хвилин як вийшов з маршрутки. Їхав з Академу. По місту стало 5 гривень,” – сказав депутат Ірпінської ради від ВО “Свобода” Богдан Мельничук.

У Коцюбинському ціна вже зросла з 4 до 5 гривень (на 25%).

Проїзд із Згурівки до Києва також подорожчав. В середньому, ціна виросла на 10 грн. Так, раніше доїхати до Києва можна було за 45 грн., сьогодні ж потрібно викласти 55 грн., а квиток у касі на автостанції "Дарниця" дорожчий ще майже на 10 грн.


Деякі громади Київщини перекривали трасу, оскільки не вважають підняття ціни виправданим

Селищна голова Коцюбинського Ольга Матюшина наголошує, що для Коцюбинського, який є анклавом столиці, треба заводити комунальний транспорт.

“Мешканці селища працюють переважно в столиці. Податки йдуть в бюджет Києва. Відповідно коцюбинці мають право розраховувати на те, що їм перевідник дасть комфортні умови й ціна за цей сервіс буде виправданою”, – сказала Матюшина.

Раніше "Згурівська Правда" повідомляла, що жителі Вишневого обіцяють перекрити дороги через вартість проїзду в маршрутках.

Водночас у прес-службі Київської облдержадміністрації наголосили, що перевізників Київщини змусять обґрунтувати суттєве подорожчання проїзду.

За словами голови КОДА Олександра Горгана, за законом органи державної влади позбавлені повноважень впливати на ціноутворення тарифів на перевезення пасажирів.

“Необхідно шукати збалансоване рішення, яке врахує потреби, як мешканців Київської області, так і перевізників. А не перекладати проблеми на гаманці і плечі жителів Київщини. Державна влада області допоможе знайти компромісне рішення, прийнятне і для перевізників, і для громади”, – запевнив Горган.

У Київській адміністрації заявили, що приватні перевізники не зобов’язані ні з ким узгоджувати свої тарифи на проїзд. Перевізники ж у свою чергу пояснюють здорожчання підвищенням зарплати водіям – через зростання мінімальної зарплати в Україні, каже влада.

Також найближчим часом подорожчає проїзд і в міських столичних маршрутках. Тарифи піднімуть на гривню.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Правила використання матеріалів сайту "Згурівська Правда"

Використання матеріалів сайту "Згурівська Правда" дозволяється тільки за наявності гіперпосилання на www.z-pravda.com.ua. Детальні правила використання матеріалів тут.