середа, 28 грудня 2016 р.

Чому райадміністрації Київщини не звітують перед своїми громадами

Відмоніторивши всі 25 сайтів районних адміністрацій Київської області, отримуєш стійке враження, що вся робота місцевих чиновників зводиться до перманентних нарад, святкувань та вітань.

У епоху Інтернету кожна районна адміністрація має власний сайт. Це – зручно для всіх. Чиновники мають можливість викладати актуальну та необхідну інформацію, власні звернення, свої контакти. Це полегшує життя людям, адже не потрібно нікуди йти, а просто вдома, можна дізнатися все, посидівши 10-15 хвилин за монітором.

А ще за логікою речей, на офіційних сайтах РДА чиновники мали б звітуватися перед громадою про виконану роботу. Такими звітами можуть бути статті, замітки, фотографії, відеозаписи, які мали б демонструвати: службовці недарма їдять свій хліб, а дійсно виконують свою роботу — ремонтують дороги, школи, залучають інвесторів і т.д.

Передивившись 25 сайтів РДА Київської області, мало не до кожного голови РДА мав одне й те саме питання: а чим ви тут займаєтеся? На офіційних сайтах немає нічого, окрім фотографій з різноманітних нарад, “робочих” поїздок на підприємства, привітань зі святами, фотозвітів по різноманітних концертах. Також РДА слухняно публікують різноманітну інформацію «згори» – з обласної держадміністрації.

От наприклад, зі свіжого: на усіх сайтах обласних РДА є стаття під назвою: “5 міфів про бюджет”:
Ще одна “любов” офіційних сторінок РДА полягає у демонстраціях святкових заходів у різноманітних навчальних закладах. Проте, яке відношення до цих заходів має РДА,  абсолютно незрозуміло. Костюми школам чиновники ніколи не дарували, віршики учням для вивчення не роздавали…
Наступна популярна тема – наради. Цьому “таїнству” приділяють величезну увагу. Нарада з головою РДА, апаратна нарада, виїздна нарада… Велике різноманіття нарад, на яких чиновники з серйозними обличчями роблять вигляд, що щось роблять. Тільки про результати чомусь ніхто громаді не доповідає…Багато уваги районні прес-служби приділяють святам. Особливо, коли вітають самі себе з Днем державного службовця. Репортажі зі святкувань того чи іншого свята постійно з’являються на сайтах. Ну а чому б і ні? Очевидно, що робота важка, потрібно ж і відпочивати…
Ця критика виникла не на рівному місці. На сайтах повинна висвітлюватися робота «слуг народу». Саме робота, а не її видимість. Коли переглядаєш сайти районів, складається стійке враження, що святкування, наради і привітання забирають так багато сил, що на реальні дії їх просто не вистачає. Тільки цим можна пояснити ту бездіяльність, яка існує на місцях. Де інформація про залучення інвесторів, ремонти дороги, навчальних закладів? Саме це є найголовнішою відзнакою за роботу чиновників…

Джерело: Олександр Павличук, «Моя Київщина»

Немає коментарів:

Дописати коментар

Правила використання матеріалів сайту "Згурівська Правда"

Використання матеріалів сайту "Згурівська Правда" дозволяється тільки за наявності гіперпосилання на www.z-pravda.com.ua. Детальні правила використання матеріалів тут.