середа, 16 листопада 2016 р.

На аварійний енергоблок Чорнобильської АЕС насувають захисну арку (ВІДЕО)

14 листопада о 14:15 розпочався процес насування арки (нового безпечного конфайнменту, НБК) на об’єкт «Укриття» четвертого енергоблоку Чорнобильської АЕС, зруйнованого під час катастрофи 26 квітня 1986 року.

Про це повідомляє "Згурівська Правда" із посиланням на сайт Державного спеціалізованого підприємства «Чорнобильська атомна електростанція» (ДСП ЧАЕС).

Встановлення цього конфайнменту зробить майданчик Чорнобильської АЕС безпечним для проведення робіт із демонтажу конструкцій, поводження із паливовмісними та радіоактивними матеріалами в середині об’єкту «Укриття».

Арка – найбільша з будь-коли побудованих рухомих наземний конструкцій. Її довжина – 165 метрів, висота – 110 м, загальна маса – 36 200 тонн. Її спорудили поблизу 4-го енергоблоку ЧАЕС, і тепер ця конструкція має подолати 327 м, щоб накрити об’єкт «Укриття».Насування НБК відбувається за допомогою спеціальної системи, яка складається із 224 гідравлічних домкратів і дає змогу пересувати конструкцію на відстань 60 см за один цикл. За планами, увесь процес має тривати до 4 днів із загальним часом безперервного руху приблизно 33 години.

Об’єкт планують увести в експлуатацію в листопаді 2017 року та розпочати роботи з демонтажу нестабільних конструкцій.


Згідно з проектом, нову споруду експлуатуватимуть упродовж 100 років, вартість проекту – 1,5 мільярда євро.

Як розповів міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак, початок процесу насування арки на об’єкт «Укриття» є фінальним етап завершення 30-річної боротьби з наслідками чорнобильської катастрофи. Проект став можливим завдяки величезній міжнародній підтримці, адже навколо нього об’єдналися 40 країн-вкладників і країн-донорів.


«Насування Арки на об’єкт «Укриття» можна сміливо назвати найважливішим етапом у реалізації цього проекту, перед введенням споруди в експлуатацію, та здійснення головної місії – забезпечення на 100 років захисту від радіоактивних випромінювань», – додав голова Держагентства України з управління зоною відчуження Віталій Петрук.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Правила використання матеріалів сайту "Згурівська Правда"

Використання матеріалів сайту "Згурівська Правда" дозволяється тільки за наявності гіперпосилання на www.z-pravda.com.ua. Детальні правила використання матеріалів тут.