субота, 29 жовтня 2016 р.

Свобода закликала голову Згурівської РДА заборонити збирання коштів з батьків у школах та садочках

27 жовтня, на сесії Згурівської районної ради, депутати фракції ВО "Свобода" звернулися із депутатським запитом до голови Згурівської РДА Валерія Мозгового із закликом заборонити у районі ганебну практику збору коштів із батьків на розвиток, утримання та ремонт шкільних та дошкільних навчальних закладів.

Про це повідомляє "Згурівська Правда" із посиланням на голову фракції ВО "Свобода" у Згурівській районній раді Степана Кузьмича.

Депутатський запит, який оголосила член фракції ВО "Свобода" Лідія Бенюх, був підтриманий більшістю присутніх колег на сесії райради, а голова Олександр Івченко запропонував обговорити та розглянути це питання на профільній комісії ради.

"Всім відомо, що в багатьох навчальних закладах України, і Згурівського району зокрема, існує система збору коштів, в якості благодійних внесків, з батьків учнів загальноосвітніх та вихованців дошкільних навчальних заходів. Звісно, система освіти в Україні постійно є недофінасованою в частині матеріально-технічного забезпечення, але збір коштів на поточні ремонти, встановлення вікон, закупівлю лінолеуму та інші господарчі потреби є неприпустимим!", - йдеться у запиті.

Начальник відділу освіти Віктор Бойко, який був присутній на сесії, зазначив, що не можна заборонити батькам здавати кошти, якщо вони того самі хочуть.

У  свою чергу голова фракції ВО "Свобода" Степан Кузьмич наголосив на тому, що збір коштів часто ставить у нерівне становище батьків, які мають різний дохід і нерідко не можуть собі дозволити здавати постійні побори на ремонт та утримання навчальних закладів. Більше того, на думку С.Кузьмича часто такі ситуації приводять до дискримінації дітей та батьків.

"Ми повинні не допустити таких випадків, як було в Броварах, коли вчитель принизила дитину ветерана АТО за те, що батько не здав грошей на парту", - голова фракції націоналістів у райраді.

На думку свободівців, всі видатки на об'єкти освіти району мають бути за рахунок бюджету - як це передбачено Законом. Батьки купують все необхідне для навчання, платять за садочок, сплачують до бюджету податки зі свої заробітних плат. Збір грошей із батьків у свою чергу є незаконним та аморальним. Тим більше під час галопуючого зростання цін та продукти харчування, товари першої необхідності, тарифів на енергоносії, коли населення доведено до тотального зубожіння, а перевиконання районного бюджету за 9 місяців становить 149%, що в свою чергу дало більше 7 млн. грн. додаткових коштів. 

У своєму депутатському запиті свободівці посилаються на те, що практика заборони збирання кошти з батьків вихованців навчальних закладів стає загальноприйнятою по всій державі. Так, у Тернополі Черкасах та Хмельницькому міськими головами вже були видані розпорядження про заборону збору коштів з батьків для забезпечення видатків з поточного ремонту та утримання загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладів. У Київській області Броварська та Вишгородська райдержадміністрації вже заборонили збирати кошти з батьків на вищезгадані потреби.

У зв'язку з цим депутати фракції ВО "Свобода" закликають голову Згурівського РДА:
 1. заборонити збір коштів з батьків учнів загальноосвітніх та вихованців дошкільних навчальних закладів для забезпечення видатків з поточного ремонту, розвитку і утримання загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладів;
 2. забезпечити розміщення в районній газеті «Панорама», на сайтах Згурівської райдержадміністрації, районної ради, відділу освіти, навчальних закладів та загальнодоступних місцях у самих навчальних закладах розпорядження щодо заборону збору коштів на вищевказані потреби
 3. забезпечити розміщення на сайтах Згурівської райдержадміністрації, районної ради, відділу освіти, навчальних закладів та загальнодоступних місцях у самих навчальних закладах інформації про надходження та використання бюджетних коштів на утримання та розвиток матеріально-технічної бази загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладів;
 4. забезпечити звітування не рідше двох разів на рік керівників закладів освіти перед радами закладів та на батьківських конференціях загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладів, громадськістю про використання коштів, що надійшли в заклади.
За законом відповідь на депутатський запит має бути надана у десятиденний термін.

3 коментарі:

 1. Да не буде такого,тому вдачі В боротьбі������...Я можливо не по темі,проте мене обурило тестування при прийнятті на роботу В торговий центр Жовтневий������,туди шукати продавця,заповнивши анкету їх,я прийшла на співбесіду до роботодавця������,питання були зовсім не по роботі продавця,хоча може Шевченко псиолог?? На співбесіді було 3_жіночкі хоча анкети лежали на столі перед очима Шевченка,тому при вході нас він був розчарований бо чекав чоловіків,д е він бачив чоловічі імена В тих анкетах -невідомо������..Питання які були:Що вас радує? Що засмучує?? Ваші досягнення.����..і т.д. Як вирішуєте конфлікти?? Чи помиєте пол коли небуде техпрацівника?? Ну незрозуміло як ці питання розкриють здібності продавця???Саме смішне ,що про те,що їм не підійшла як працівник,отримала смс-ку������.. нажаль я вже тричі проходила співбесіду В цього роботодавця������..нічого не змінилося,добавилися тільки дурнуваті питання...Якщо є такі роботодавці,то що чекати далі??? Можливо тому там часто змінюються продавці��������..

  ВідповістиВидалити
 2. Можете заспокоїтися,жіночка вже "пройшла" ці тести,і вже працює������...надовго , це вже друге питання������..як на мене Вам нічого хвилюватися значить те робоче місце не Ваше...

  ВідповістиВидалити
 3. Значить то не Ваше робоче місце,то простіть і відпустіть...зрозуміло,що прикро,але то не варте Ваших нервових клітин������

  ВідповістиВидалити

Правила використання матеріалів сайту "Згурівська Правда"

Використання матеріалів сайту "Згурівська Правда" дозволяється тільки за наявності гіперпосилання на www.z-pravda.com.ua. Детальні правила використання матеріалів тут.