понеділок, 6 червня 2016 р.

На Київщині бійці АТО замість обіцяної землі отримали болото (ВІДЕО)

Бійцям, які боронили Україну на Сході, держава пообіцяла виділити землю під садівництво. За законом, вони мають право на безкоштовні 12 соток. Натомість дехто з них отримав ділянки з болотом. Про це повідомляє "Згурівська Правда" із посиланням на канал 24.

Один з учасників АТО, який отримав таку землю, є Володимир Федорчук. Сподівався побудувати будинок або ж продати ділянку. Гроші хотів перерахувати пораненим бійцям. А тепер плани зовсім інші.

Розповідає, що ділянку для ведення садівництва мали побачити до підписання документів. Але їм навідріз відмовлялися показувати землю.

"Сказали щоб не було непорозумінь, земельну ділянку ви побачите тоді, коли будете забивати колишки. Ми приїхали, побачити цю земельну ділянку. Тому що нам на карті показували просто землю, яка підтверджена геокадастром, і може бути використана для садівництва", — розповів Володимир Федорчук.

Витрати на оформлення землі лягли на плечі бійців.

Плутанина є і з паперами. І хоча ділянки вже приватизовані, на кадастровій мапі — досі належать державі.

Ще один боєць АТО, який отримав таку землю — Валерій Воробей. Зараз його дружина чекає другу дитину. Родина мріяла з орендованої квартири переїхати у власний будинок.

"Хотів поставити маленький будиночок, але в болоті цього зробити неможливо. Для мене це реально плювок в обличчя від нашої влади. Тобто нате, свині, рийтеся. По-іншому назвати це не можна", - скаржиться Валерій Воробей.


У Держгеокадастрі Вишгородського району Київщини кажуть, що винні бійці. Мовляв, самі обирали землю. І відправляють у головне управління. Звідти відправляють назад.

Заступник управління держгеокадастру у Вишгородському районі Олексій Матвійчук розповідає, що ці землі в них не позначені як болото. Але вказує на те, що карти могли робитися у 60-80 роках. Тож за цей час ситуація могла змінитися.

Раніше посилаючись на національне інформаційне агентство "Укрінформ", "Згурівська Правда" повідомляла про те, що на Київщині не вистачає землі учасникам АТО. Питання щодо забезпечення землею учасників АТО дуже гостро стоїть і в Згурівському районі. Так, нещодавно проект журналістських розслідувань "Люстратор 7.62" каналу "2+2" провів грунтовне розслідування та вказав прізвища чиновників, які відібрали землю у бійці АТО зі Згурівщини.

Журналісти встановили, що дві земельні ділянки орієнтовною площею 70 га, які резервувалися під будівництво для ветеранів російсько-української війни, управління Держгеокадастру України в Київській області передало в оренду на 49 років жителю Черкаської області Євгену Вишнякову.

Нагадаємо, що у березні нинішнього року Бориспільською місцевою прокуратурою заявлено позов до суду з вимогою повернути державі незаконно виділені земельні ділянки площею майже 70 гектарів у Згурівському районі Київської області. Ще в 2014 році ця земля резервувалася для учасників АТО.

Згурівський райсуд розпочав розгляд справи щодо законності передачі в оренду жителю Черкаської області 70 га землі під Згурівкою, яку.

Установлено, що в 2014 році наказами Головного управління Держземагентства у Київській області жителю Черкаської області Євгену Вишнякову надано дозволи на розроблення проектів землеустрою щодо відведення землі в оренду для ведення фермерського господарства та в подальшому укладено відповідні договори строком на 49 років.

Втім, самостійно фермерувати на відібраній у ветеранів АТО землі Євген Вишняков не поспішає і доручив це депутату Згурівської районної ради, голові постійної комісії ради з питань бюджету та фінансів і соціального-економічного розвитку Сергію Золотоверхому.

У зв’язку з тим, що вищезазначені накази видано всупереч вимогам законодавства, прокуратура звернулась до суду з вимогою повернути вищезгадані земельні ділянки державної власності, загальна вартість яких складає майже 1,9 млн грн.

Завдяки журналістським розслідуванням відомо, що Євген Вишняков через земельних чиновників встиг "віджати" землю не лише у Згурівці. Так, у Драбівському районі Черкаської області новоспечений "фермер" відібрав більше 500 га. фермерської землі. Втім там, фермерам після численних судових розглядів таки вдалося повернути свою землю.

Нагадаємо, що 19 травня на сесії Згурівської районної ради, більшість депутатів відмовилася засуджувати свого колегу-депутата Сергія Золотоверхого, який б'є та залякує згурівчан. Депутати навіть не захотіли включити дане питання до порядку денного, не дивлячись на те, що проект рішення і такі заходи щодо депутата, який чинить фізичну розправу над громадянами, було рекомендовано постійною комісією з питань регламенту, депутатської діяльності, законності, правопорядку, взаємодії з правоохоронними органами та запобігання корупції Згурівської районної ради. Дану ініціативу підтримала лише фракція ВО "Свобода"

Крім того, поміж інших питань порядку денного розглядалося питання щодо затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки на ті самі 70 га під Згурівкою, які 49 років були надані в оренду жителю Черкащини Євгену Вишнякову.

Самого орендаря Євгена Вишнякова у залі, звісно, не виявилося, а його представником назвався депутат районної ради Сергій Золотоверхий. У ході обговорення більшість депутатів спочатку не захотіли заслухати інформацію прокурора щодо розгляду справи у суді, де прокуратура Київщини вимагає скасувати договори оренди на землю та повернути землю у власність держави. Аби заслухати прокурора депутати навіть голосували і лише після відповідної реакції залу спромоглися допустити прокурора до трибуни лише з другого разу.

Фракція ВО "Свобода", а також присутні у залі представники громадськості й ветерани війни вимагали від депутатів не узаконювати крадіжку АТОвскої землі - не приймати позитивне рішення з даного питання. У результаті палких дискусій, "ЗА" проголосував лише один депутат районної ради - Сергій Золотоверхий, всі інші проголосували "ПРОТИ" (21 депутат). Про це свідчать результати відкритого голосування, які опубліковані на сайті Згурівської районної ради.


Варто зазначити, що резонансність справи щодо відібраної землі в АТОВців Згурівщини викликала велику напругу в суспільстві та вийшла далеко за межі Згурівського району. Так, захистити права й інтереси ветеранів російсько-української війни та Згурівської громади взялися навіть депутати Верховної Ради. Так, до Генеральної прокуратури України було направлено запити від двох нардепів різних політичних сил. Запит Єгора Соболєва, зокрема, був реакцією на грунтовне розслідування проекту "Люстратор 7.62" каналу "2+2", в якому журналісти чітко вказали прізвища чиновників, які відібрали землю у бійців АТО зі Згурівщини.

Так, журналісти вказують, що за скандальною аферою стоїть колишній виконувач обов'язків начальника головного управління Дерджземагентства України в Київській області Андрій МАЛЬОВАНИЙ. Він затвердив технічну документацію на дані земельні ділянки. А його заступник Станіслав ГУБІН своїм фінальним підписам фактично відібрав землю у воїнів Згурівщини та Згурівської громади.

Журналісти також повідомляють, що сам Вишняков через земельних чиновників встиг "віджати" землю не лише у Згурівці. Так, у Драбівському районі Черкаської області новоспечений фермер відібрав більше 500 га. фермерської землі. Втім там, фермерам після численних судових розглядів таки вдалося повернути свою землю.


Нагадаємо, що питання про відібрану землю у воїнів Згурівщини не вперше порушується національними медіа. Так, раніше сюжет про даний скандал у Згурівці зняв телеканал ICTV.


Крім того, своє розслідування провів відомий проект "Наші гроші". Журналісти встановили, що Євген Вишняков є уродженцем Росії (м. Майкоп, Краснодарський край), сьогодні прописаний в м. Шпола Черкаської області та зареєстрований як фізособа-підприємець.

Нагадаємо, що на останній сесії Київської обласної ради, під час виступу прокурора Київської області, депутат облради від Згурівського району Євген Чубук (фракція ВО "Свобода") проінформував Євгена Бондаренка про хід судового процесу у справі по відібраній землі в учасників АТО Згурівщини і попросив обласного прокурора взяти під особистий контроль дане питання, а також хід досудового розслідування щодо посадових осіб ГУ Держгеокадастру у Київській області, які незаконно передали жителю Черкаської області дані земельні ділянки загальною площею понад 70 га.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Правила використання матеріалів сайту "Згурівська Правда"

Використання матеріалів сайту "Згурівська Правда" дозволяється тільки за наявності гіперпосилання на www.z-pravda.com.ua. Детальні правила використання матеріалів тут.