середа, 1 червня 2016 р.

Відбирають останнє. У Сквирському районі вибухнув земельний конфлікт між Держгеокадастром і селянами. Наступна Згурівка?

У селі Малі Лисовці Сквирського району Київської області пройшли збори місцевої громади, на якому селяни вимагали від місцевої влади, чиновників і депутатів повернути їм пасовища, повідомляє повідомляє "Згурівська Правда" із посиланням на "Апостроф".

За словами активістів, київські чиновники з Держгеокадастру хочуть віддати два місцевих пасовища під землю для воїнів АТО.

За заявою місцевої влади, ці ділянки землі непридатні для ведення сільського господарства. У той же час, за словами активістів, це єдине місце, де сільські жителі можуть випасати худобу.

Після першого натиску активістів, начальник відділу Держгеокадастру у Сквирському районі Київської області Світлана Борисевич повідомила присутніх, що завдяки активній позиції селян, їх голови і місцевих депутатів київський Держгеокадастр прийняв рішення вивести пасовища з земель резерву, запланованих для роздачі воїнам АТО.

Сільський голова Богдан Свинцицький повідомив, що це він організував селян домагатися справедливості.

«Зайшовши на сайт Держгеокадастру, з подивом виявив, що цільове призначення цих двох ділянок було змінено. Я почав бити на сполох, адже на цих пасовищах пасуться більше 120 корів. І це при тому, що розмір пасовищ лише 15,9 га і 12,67 га, а за законом на 1 корову має бути не менше 1 га. І ті хочуть забрати. Це добре, що ми це помітили», — сказав він.

Богдан Свинцицький також уточнив, що для воїнів АТО на його території сільради зарезервований масив до 40 га. І висловив надію, що чиновники стримають свою обіцянку і конфлікт буде вичерпано.

«Я сам там пасу худобу, я хоч і на пенсії, але ще тримаю кілька корів. Ці пасовища нас годують, тому, коли дізналися, що їх комусь віддають, нас це дуже обурило. Мало того, що віддають нашим воїнам землі, не придатні для сільського господарства, так ще й нас позбавляють пасовищ. Адже від того, що в Києві на папері землі раптом стали придатними, вони кращими не стали. Ніхто ж ніяких експертиз не приводив», — відзначив 67-річний місцевий житель Володимир.

Люди з полегшенням сприйняли новину про повернення їм їх пасовищ, але зобов'язали місцевих депутатів та голови відзвітувати про результати роботи по передачі даних пасовищ в управління громади та надати громаді документи «на землю», а також обов'язково перевірити: кому і за які заслуги у Києві роздають їх землі.

Відбирають у громад пасовиша і в Згурівському районі. Такі конфлікти вже виникли у Жуківці, Новій Олександрівці та інших населених пунктах району. Про це невдовзі читайте у "Згурівській Правді".

Немає коментарів:

Дописати коментар

Правила використання матеріалів сайту "Згурівська Правда"

Використання матеріалів сайту "Згурівська Правда" дозволяється тільки за наявності гіперпосилання на www.z-pravda.com.ua. Детальні правила використання матеріалів тут.