понеділок, 30 травня 2016 р.

У Згурівському районі перейменували ще один населений пункт

19 травня Верховна Рада перейменувала ще 287 населений пункт і район в рамках закону “Про засудження комуністичного і націонал-соціалістичного (нацистського) режимів і заборону пропаганди їхньої символіки”. Про це повідомляє "Згурівська Правда".

Нову назву отримало село Петрівське Турівської сільської ради Згурівського району. Відтепер воно називатиметься Полковниче.

За прийняття проекту Постанови №4085 проголосували 249 депутатів при мінімально необхідних 226.

Перейменування відбулося у порядку, встановленому Законом України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки».

Петрівське - не перший населений пункт, який було перейменовано у рамках декомунізації. Так, 12 травня, нову назву отримало село Войкове Згурівського району Київської області. Нині воно називається Войтове. Відповідне рішення прийняла Верховна Рада України. За відповідну постанову №4468 віддали 265 народних депутатів України.

Варто зазначити, що в рамках декомунізації село Войтове повернуло свою історичну назву. Відомо, що населений пункт виник ще у XVIII ст. і мав назви Ветове, Витове, Войтове. За переказами, стародавня назва с. Войтово походить від назви річки, яка колись протікала в його північних околицях і називалася Витовкою.

Колишню назву село зберігало аж до 1927 р., саме в цьому році його було перейменовано на Войково, в честь відомого комуніста і ката Петра Войкова, який був серед тих, хто в липні 1918 року санкціонував розстріл останнього російського імператора Миколи II в Єкатеринбурзі (тоді була розстріляна вся царська сім'я ).

Раніше "Згурівська Пправда" повідомляла про перейменування 2 населених пунктів у Згурівському районі в рамках декомунізації. Так, відповідно до рішення ВР, Право Жовтня отримало назву Любомирівка, а село Леніне - на Щасливе.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Правила використання матеріалів сайту "Згурівська Правда"

Використання матеріалів сайту "Згурівська Правда" дозволяється тільки за наявності гіперпосилання на www.z-pravda.com.ua. Детальні правила використання матеріалів тут.