четвер, 26 травня 2016 р.

Згурівська райрада відмовилася засуджувати свого депутата, який б'є та залякує згурівчан

19 травня за участі громадськості, активістів, ветеранів російсько-української війни, учасників фермерського руху Згурівщини відбулося пленарне засідання позачергової сесії Згурівської районної ради.

Як повідомлялося раніше, на порядку денному поміж інших питань стояло затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки на 70 га під Згурівкою, які ще в 2014 році були зарезервовані для учасників АТО зі Згурівщини, але чиновниками земельного відомства Київщини на 49 років були надані в оренду жителю Черкаської області Євгену Вишнякову. Втім, самостійно фермерувати на відібраній у ветеранів АТО землі пан Вишняков не поспішає і доручив це депутату Згурівської районної ради, голові постійної комісії ради з питань бюджету та фінансів і соціального-економічного розвитку Сергію Золотоверхому.

Розгляд саме цього питання й викликав підвищену зацікавленість громади до сесії районної ради.

Аби не провокувати напругу у суспільстві, голова фракції ВО "Свобода" Степан Кузьмич запропонував зняти це питання із порядку денного і не розглядати його взагалі. Втім така пропозиція не знайшла підтримки серед більшості депутатів та керівництва ради.

Перед початком розгляду питань порядку денного свободівці Згурівської районної ради запропонували заслухати інформацію начальника Згурівського відділення поліції щодо побиття та залякування згурівчан депутатом районної ради Сергієм Золотоверхим та інших резонансних справ у яких фігурує депутат. На думку фракції ВО "Свобода" у Згурівській районній раді, такі дії депутата районної ради плямують честь та гідність усього депутатського корпусу райради та органів місцевого самоврядування загалом.

Так, за словами Степана Кузьмича, до нього надійшли 2 заяви від жителів Згурівки та звернення від депутата Згурівської селищної ради Юрія Паліводи щодо незаконних дій та зухвалої поведінки пана Золотоверхого (сканкопії заяв та звернень додаються у кінці статті).

Понад те, депутати не захотіли навіть заслухати начальника поліції. Очільника Нацполіції Згурівщини Андрія Медуницю допустили до слова тільки після того, як цього почала вимагати громадськість. За словами головного поліціянта району, нині зареєстрована заява від жителя Згурівщини Олександра Явона, якого побив депутат районної ради Сергій Золотоверхий. За фактом зареєстровано кримінальне провадження, втім депутат райради поки не має статуту "підозрюваного". Подія сталася на виїзді із райцентру, де потерпілий обробляв город (приватну власність) жителя Згурівки Михайла Кібця.

Начальник поліції зазначив, що травми, які було завдано потерпілому наразі кваліфікуються як легкі тілесні ушкодження. Понад те, за словами батька потерпілого, Василя Явона, який був присутній у залі, депутат райради Золотоверхий витягнув потерпілого із трактора та почав бити ногами по голові, від чого потерпілий втратив свідомість та отримав струс мозку.

На слові наполіг й Степан Кузьмич - голова постійної комісії райради з питань регламенту, депутатської діяльності, законності, правопорядку, взаємодії з правоохоронними органами та запобігання корупції. Він з трибуни зачитав заяви та звернення громадян стосовно даного питання, які до нього надійшли.

Так, відповідно до заяви Михайла Кібця, даний інцидент стався через те, що раніше депутат районної ради Сергій Золотоверхий знищив (передискував) дорогу, по якій заявник у законний спосіб має право діставатися до свого городу. Більше того, пана Золотоверхого обурило те, що техніка, яку запросив до обробітку своє приватної власності заявник, їхала по раніше знищеній дорозі. Саме через це депутат райради й вчинив фізичну розправу над трактористом. Крім того, відповідно до заяви Михайла Кібця, голова бюджетної комісії Згурівської районної ради раніше незаконними методами перешкоджав у обробітку земельної ділянки та погрожував усім, кого заявник просив провести на ній польові роботи.

У заяві вказуються й інші факти незаконних дій депутата Золотоверхого. Так, у ній аргументовано доводиться, що депутат райради від ВО "Батьківщина" вже 2 роки незаконно користується зазначеною земельною ділянкою, яка раніше резервувалася для учасників АТО Згурівщини.

У зв'язку з цим, голова фракції ВО "Свобода" у Згурівській районній раді Степан Кузьмич звернувся до колег та закликав дати належну оцінку тому злочину, що стався та запропонував відсторонити депутата Золотоверхого від виконання обов’язків голови постійної комісії з питань бюджету, фінансів і соціального-економічного розвитку Згурівської районної ради та розпочати процедуру відкликання депутата, який ганьбить представницький орган Згурівського району.

Проект рішення, який запропонувала профільна комісія


Втім, така пропозиція не лише не знайшла підтримки серед депутатського корпусу, а й отримала жорстку реакцію від фракції Аграрної партії. Депутати проголосувавши проти навіть не допустили включення цього питання до порядку денного, не дивлячись на те, що проект рішення і такі заходи щодо депутата, який чинить фізичну розправу над громадянами, було рекомендовано постійною комісією з питань регламенту, депутатської діяльності, законності, правопорядку, взаємодії з правоохоронними органами та запобігання корупції Згурівської районної ради. Дану ініціативу підтримала лише фракція ВО "Свобода".

Депутат Київської обласної ради Євген Чубук звернувся до начальника поліції Згурівщини із вимогою провести швидке, неупереджене та публічне розслідування цієї справи, а також попросив Андрія Медуницю взяти під свій особистий контроль хід даного кримінального провадження, а винних притягнути до відповідальності. Крім того, депутат облради зазначив, що також отримав звернення від потерпілого, на яке відреагує депутатським зверненням до прокурора Київської області та нового очільника Нацполіції Київщини, а у разі необхідності буде добиватися зустрічі з губернатором Максимом Мельничуком та генеральним прокурором України Юрієм Луценком.

Не менш бурхливі обговорення викликало власне питання про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки на дві земельні ділянки загальною площею 70 га, які раніше резервувалися для АТОвців Згурівщини, але земельним відомством Київщини на 49 років під мінімальну орендну ставку було надано в оренду жителю Черкащини Євгену Вишнякову.

Самого орендаря Євгена Вишнякова у залі, звісно, не виявилося, а його представником назвався депутат районної ради Сергій Золотоверхий. У ході обговорення більшість депутатів спочатку не захотіли заслухати інформацію прокурора щодо розгляду справи у суді, де прокуратура Київщини вимагає скасувати договори оренди на землю та повернути землю у власність держави. Аби заслухати прокурора депутати навіть голосували і лише після відповідної реакції залу спромоглися допустити прокурора до трибуни лише з другого разу.

Начальник Згурівського відділу Бориспільської місцевої прокуратури Роман Шполянський повідомив, що прокуратурою заявлено позов до суду з вимогою повернути державі незаконно виділені земельні ділянки площею майже 70 гектарів у Згурівському районі Київської області.

Установлено, що в 2014 році наказами Головного управління Держземагентства у Київській області громадянину Євгену Вишнякову надано дозволи на розроблення проектів землеустрою щодо відведення землі в оренду для ведення фермерського господарства та в подальшому укладено відповідні договори строком на 49 років. У зв’язку з тим, що вищезазначені накази видано всупереч вимогам законодавства, прокуратура звернулась до суду з вимогою повернути вищезгадані земельні ділянки державної власності, загальна вартість яких складає майже 1,9 млн грн.

Присутні у залі представники громадськості та ветерани війни вимагали від депутатів не узаконювати крадіжку АТОвскої землі - не приймати позитивне рішення з даного питання. У результаті палких дискусій, "ЗА" проголосував лише один депутат районної ради - Сергій Золотоверхий, всі інші проголосували "ПРОТИ" (21 депутат). Про це свідчать результати відкритого голосування, які опубліковані на сайті Згурівської районної ради.

Результати поіменного голосування

Заяви та звернення громадян

Варто зазначити, що резонансність справи щодо відібраної землі в АТОВців Згурівщини викликала велику напругу в суспільстві та вийшла далеко за межі Згурівського району. Так, захистити права й інтереси ветеранів російсько-української війни та Згурівської громади взялися навіть депутати Верховної Ради. Так, до Генеральної прокуратури України було направлено запити від двох нардепів різних політичних сил. Запит Єгора Соболєва, зокрема, був реакцією на грунтовне розслідування проекту "Люстратор 7.62" каналу "2+2", в якому журналісти чітко вказали прізвища чиновників, які відібрали землю у бійців АТО зі Згурівщини.

Так, журналісти вказують, що за скандальною аферою стоїть колишній виконувач обов'язків начальника головного управління Дерджземагентства України в Київській області Андрій МАЛЬОВАНИЙ. Він затвердив технічну документацію на дані земельні ділянки. А його заступник Станіслав ГУБІН своїм фінальним підписам фактично відібрав землю у воїнів Згурівщини та Згурівської громади.

Журналісти також повідомляють, що сам Вишняков через земельних чиновників встиг "віджати" землю не лише у Згурівці. Так, у Драбівському районі Черкаської області новоспечений фермер відібрав більше 500 га. фермерської землі. Втім там, фермерам після численних судових розглядів таки вдалося повернути свою землю.


Нагадаємо, що питання про відібрану землю у воїнів Згурівщини не вперше порушується національними медіа. Так, раніше сюжет про даний скандал у Згурівці зняв телеканал ICTV.


Крім того, своє розслідування провів відомий проект "Наші гроші". Журналісти встановили, що Євген Вишняков є уродженцем Росії (м. Майкоп, Краснодарський край), сьогодні прописаний в м. Шпола Черкаської області та зареєстрований як фізособа-підприємець.

Нагадаємо, що на останній сесії Київської обласної ради, під час виступу прокурора Київської області, депутат облради від Згурівського району Євген Чубук (фракція ВО "Свобода") проінформував Євгена Бондаренка про хід судового процесу у справі по відібраній землі в учасників АТО Згурівщини і попросив обласного прокурора взяти під особистий контроль дане питання, а також хід досудового розслідування щодо посадових осіб ГУ Держгеокадастру у Київській області, які незаконно передали жителю Черкаської області дані земельні ділянки загальною площею понад 70 га.


1 коментар:

  1. От Вам і справедливість...уб'ють за клаптик землі і не покарають кривдника..."корупції,б беззаконню"-"ні" В Ук країні??? Сволочі роспускайте рукі там на Донбасі захищаючи..

    ВідповістиВидалити

Правила використання матеріалів сайту "Згурівська Правда"

Використання матеріалів сайту "Згурівська Правда" дозволяється тільки за наявності гіперпосилання на www.z-pravda.com.ua. Детальні правила використання матеріалів тут.