неділя, 15 травня 2016 р.

Різниця в одній букві, а вже по-новому: село Войкове перейменували на Войтове

12 травня, Верховна Рада України прийняла проект Постанови про перейменування деяких населених пунктів №4468. Голоси «За» віддали 265 народних депутатів України. Про це повідомляє "Згурівська Правда".

Перейменування відбулося у порядку, встановленому Законом України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки».

Так, згідно з проектом Постанови, село Войкове Згурівського району Київської області відтепер називатиметься селом Войтове.

Варто зазначити, що в рамках декомунізації село Войтове повернуло свою історичну назву. Відомо, що населений пункт виник ще у XVIII ст. і мав назви Ветове, Витове, Войтове. За переказами, стародавня назва с. Войтово походить від назви річки, яка колись протікала в його північних околицях і називалася Витовкою.

Колишню назву село зберігало аж до 1927 р., саме в цьому році його було перейменовано на Войково, в честь відомого комуніста і ката Петра Войкова, який був серед тих, хто в липні 1918 року санкціонував розстріл останнього російського імператора Миколи II в Єкатеринбурзі (тоді була розстріляна вся царська сім'я ).

Раніше "Згурівська Пправда" повідомляла про перейменування 2 населених пунктів у Згурівському районі в рамках декомунізації. Так, відповідно до рішення ВР, Право Жовтня отримало назву Любомирівка, а село Леніне - на Щасливе.


Немає коментарів:

Дописати коментар

Правила використання матеріалів сайту "Згурівська Правда"

Використання матеріалів сайту "Згурівська Правда" дозволяється тільки за наявності гіперпосилання на www.z-pravda.com.ua. Детальні правила використання матеріалів тут.