середа, 18 травня 2016 р.

Завтра депутати Згурівської районної ради планують узаконити захоплення АТОвської землі (ДОКУМЕНТ)

Завтра, 19 травня, депутати Згурівської районної ради планують затвердити технічну документацію з нормативної грошової оцінки для жителя Черкаської області на земельні ділянки під Згурівкою, які ще в 2014 році були заброньовані для учасників АТО зі Згурівщини.

Про це повідомляє "Згурівська Правда" із посиланням на проект рішення, який опубліковано на сайті Згурівської районної ради.

Так, на розгляд пленарного засідання чергової сесії Згурівської райради, яке відбудеться 19 травня о 10:00 у великій залі Згурівської РДА винесено питання щодо затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки двох земельних загальною площею 70 га, які із порушенням закону надані в оренду на 49 років жителю Черкащини Євгену Вишнякову.

Проект рішення на сайті Згурівської районної ради
Варто зазначити, що земля, яка передбачалася для захисників України зі Згурівщини, вже активно обробляється. Втім фермерує на АТОвській землі не сам Вишняков, якого у Згурівці ніхто ніколи не бачив, а місцевий підприємець Сергій Золотоверхий, який є депутатом тієї ж Згурівської районної ради (ВО "Батьківщина), а також головою постійної комісії ради з питань бюджету та фінансів.

По суті, у разі прийняття рішення, депутати Згурівської районної ради наплюють не лише на інтереси та права воїнів-земляків, які протягом 2 років зі зброєю в руках гідно захищали Україну, а й на інтереси громад від яких обиралися. Яке б рішення не було прийнято завтра, "Згурівська Правда" неодмінно опублікує результати поіменного голосування.

За словами голови фракції ВО "Свобода" у Згурівській районній раді Степана Кузьмича, вчора, 17 травня, на спільному засіданні постійних комісій, депутати не врахували резонансність справи і напруги через неї у суспільстві та навіть не прислухалися до інформації прокурора по даній справі й винесли питання на сесію. Між тим, прокурор Згурівського відділу Бориспільської місцевої прокуратури довів до відома депутатів райради про те, що нині по цій справі зареєстровано декілька кримінальних проваджень, а сама справа знаходиться у суді - прокуратура вимагає скасувати договори із Вишняковим та повернути землю державі.

Так, ще у березні поточного року Бориспільською місцевою прокуратурою заявлено позов до суду з вимогою повернути державі незаконно виділені земельні ділянки у Згурівському районі Київської області площею майже 70 гектарів.

Варто зазначити, резонансність даної справи викликала велику напругу в суспільстві та вийшла далеко за межі Згурівського району. Захистити права й інтереси ветеранів російсько-української війни та Згурівської громади взялися навіть депутати Верховної Ради. Так, до Генеральної прокуратури України було направлено запити від двох нардепів різних політичних сил. Запит Єгора Соболєва був реакцією на розслідування проекту журналістських розслідувань "Люстратор 7.62" каналу "2+2".

Крім того, на останній сесії Київської обласної ради, під час виступу прокурора Київської області, депутат облради від Згурівського району Євген Чубук (фракція ВО "Свобода") проінформував Євгена Бондаренка про хід судового процесу у справі по відібраній землі в учасників АТО Згурівщини і попросив обласного прокурора взяти під особистий контроль дане питання, а також хід досудового розслідування щодо посадових осіб ГУ Держгеокадастру у Київській області, які незаконно передали жителю Черкаської області дані земельні ділянки загальною площею понад 70 га.


Так, установлено, що в 2014 році наказами Головного управління Держземагентства у Київській області громадянину надано дозволи на розроблення проектів землеустрою щодо відведення землі в оренду для ведення фермерського господарства та в подальшому укладено відповідні договори строком на 49 років.

У зв’язку з тим, що вищезазначені накази видано всупереч вимогам законодавства, прокуратура звернулась до суду з вимогою повернути землі сільськогосподарського призначення державної власності, загальна вартість яких складає майже 1,9 млн грн.

Нагадаємо, що нещодавно проект журналістських розслідувань "Люстратор 7.62" каналу "2+2" провів грунтовне розслідування та вказав прізвища чиновників, які відібрали землю у бійців АТО зі Згурівщини.

Так, дві земельні ділянки площею 70 га, які резервувалися для учасників АТО зі Згурівського району, управління Держгеокадастру України в Київській області передало в оренду на 49 років "фермеру" із Черкаської області Євгену ВИШНЯКОВУ.

Журналісти вказують, що за скандальною аферою стоїть колишній виконувач обов'язків начальника головного управління Дерджземагентства України в Київській області Андрій МАЛЬОВАНИЙ. Він затвердив технічну документацію на дані земельні ділянки. А його заступник Станіслав ГУБІН своїм фінальним підписам фактично відібрав землю у воїнів Згурівщини та Згурівської громади.

Журналісти також повідомляють, що сам Вишняков через земельних чиновників встиг "віджати" землю не лише у Згурівці. Так, у Драбівському районі Черкаської області новоспечений фермер відібрав більше 500 га. фермерської землі. Втім там, фермерам після численних судових розглядів таки вдалося повернути свою землю.


Нагадаємо, що питання про відібрану землю у воїнів Згурівщини не вперше порушується національними медіа. Так, раніше сюжет про даний скандал у Згурівці зняв телеканал ICTV.


Крім того, своє розслідування по цьому питанню провів відомий проект "Наші гроші". Журналісти встановили, що Вишняков є уродженцем Росії (м. Майкоп, Краснодарський край), сьогодні прописаний в м.Шпола Черкаської області та зареєстрований як фізособа-підприємець.

Сам Вишняков у Згурівці ніколи не з'являвся, а відібрану в громади та Героїв війни землю обробляють його місцеві представники: згурівський підприємець та депутат Згурівської районної ради Сергій Золотоверхий, підприємець Юрій Олійник та екс-кандидат на голову Згурівської селищної ради Юрій Зленко.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Правила використання матеріалів сайту "Згурівська Правда"

Використання матеріалів сайту "Згурівська Правда" дозволяється тільки за наявності гіперпосилання на www.z-pravda.com.ua. Детальні правила використання матеріалів тут.