четвер, 21 квітня 2016 р.

Облдержадміністрація не використовує сотні мільйонів гривень залишків на медицину та освіту

До Київської обласної ради від облдержадміністрації надійшов звіт щодо виконання бюджету за 2015 рік. Наразі його розглядають профільні комісії. Про це повідомила голова постійної комісії з питань бюджету та фінансів облради Ольга Бабій, передає "Згурівська Правда".

«Бюджетна комісія детально вивчала питання навантаження на мережу, факт виконання, надходження коштів, і одне ключове питання, яке у мене виникло відразу - вільні залишки бюджетних коштів на рахунках обласного бюджету», - зазначила голова постійної комісії з питань бюджету та фінансів. «Залишки вільних коштів складають 242 мільйона гривень. Ці кошти до сьогоднішнього дня не розподілені. Величезна сума грошей, яка не працює, а каменем висить на казначейських рахунках. Це кошти, що залишилися неосвоєними в Київській області з різних причин, і до теми «як так сталося, по яких розрахунках і схемах виділяються суми, які в кінці звітного періоду повертаються назад» ми ще повернемося, коли, я сподіваюся, чиновники облдержадміністрації, нарешті, відзвітуються за виконання програм перед депутатами і жителями області».

Ольга Бабій висловила переконання, що робота адміністрації блокується на рівні департаментів.

«Це або небажання працювати, або нерозуміння того, що вони роблять. Все вказує на бунт на кораблі: департаменти не хочуть працювати. Департамент фінансів постійно повторює: «Ми вам представили звіт, ви повинні його прийняти. Якщо ви звіт не приймете, ми залишки розподіляти не будемо». Хоча, коли я зробила юридичний висновок щодо розподілу вільних залишків, ніякого обмеження в частині того, що розподіл вільних залишків пов'язаний з затвердженням звіту, немає, це паралельні речі», - підкреслила депутат облради.

За її словами, з 242 мільйонів гривень вільних залишків близько 142 мільйонів чистих вільних залишків вже в першому кварталі поточного року можна було спрямувати на будівництво і проектування об'єктів соціальної інфраструктури Київщини.

«Утім ми чуємо: немає коштів. Як немає? Можна сказати, валяються під ногами понад 240 мільйонів - визначайте, чому вони залишилися, робіть перерозподіл, і ось вони, гроші», - наголосила Ольга Бабій.

Водночас вона повідомила, що близько 55 мільйонів гривень – це медична субвенція, яку повинні були розподілити на придбання медичних препаратів для діабетиків, онкохворих та гемодіалізу. Тож якби ці кошти були розподілені ще в лютому, то нині б хворі мали необхідні ліки. Інша субвенція в 44 мільйони - освітня. Це майбутні шкільні автобуси, оснащені кабінети, але ці кошти також не використані.

«В кінці звітного періоду залишаються кошти - після аналізу відповідної структури (в даному випадку, департамент фінансів Київської ОДА), депутати обласної ради своїм рішенням приймають програму перерозподілу коштів на певні напрямки і починається робота на місцях. За вікнами вже кінець квітня. Усвідомлення ситуації, в якій люди мають величезні запаси коштів і нічого не роблять, у мене як фінансиста викликає внутрішній конфлікт. Я не розумію, що відбувається, і глибина непорозуміння не має дна», - зазначила Бабій. «Другий парадокс. Виникає пряме запитання: чому ці кошти досі не розміщені у жодній банківській установі, і вони не приносять дохід для обласного бюджету. В Україні є два державні банки. Якби чистий вільний залишок в 142 мільйони гривень розмістили на рахунках одного з банків під середню ставку в 22% річних, то за ці чотири місяці, що вже минули, обласний бюджет отримав би 10 мільйонів гривень. Це ті кошти, які область могла б отримати, як то кажуть, на рівному місці».

За словами Ольги Бабій, відповідно до бюджету 2016 року, вільні залишки повинні розміщуватися за погодженням бюджетної комісії. Утім, де ці кошти, як вони розміщенні, - департамент фінансів інформацію й досі не надав.

«Як голова комісії з питань бюджету та фінансів я зараз готую новий запит, і можливо, нам пощастить ще в першому півріччі дізнатися, де ж гроші. Як з цим всім боротися? Тут вже не просто потрібно боротися, а необхідно приймати управлінські рішення. Чекаю на політичну волю та бажання змінити систему, недоліки в діях якої заважають нормальному функціонуванню виконавчої влади на місцях», - резюмувала депутат облради.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Правила використання матеріалів сайту "Згурівська Правда"

Використання матеріалів сайту "Згурівська Правда" дозволяється тільки за наявності гіперпосилання на www.z-pravda.com.ua. Детальні правила використання матеріалів тут.