пʼятниця, 29 квітня 2016 р.

Прокурор Київської області доповів на сесії Київоблради. Звучало питання й по Згурівці (ВІДЕО)

Вчора, 28 квітня, на пленарному засіданні позачергової 3-ї сесії Київської облради прокурор Київської області Євген Бондаренко виступив з питання: "Про заслуховування інформації прокурора Київської області про проведення обшуку в кабінеті голови Київської обласної державної адміністрації".

Про це повідомляє "Згурівська Правда" із посиланням на KNK-Media.

З приводу обшуку голови Київської обласної ради Ганни Старикової, прокурор заявив, що це не було пов'язано ні з нелегальним видобутком піску, ні з переслідуванням Старикової. З'явилася інформація, що в цьому кабінеті можуть бути певні документи. І він вважає, що це питання вже вирішене і повертатися до нього не варто.


Виступ прокурора Київщини Євгена Бондаренка

По справі Момота Євген Бондаренко заявив, що наразі відеоматеріали оприлюднені не будуть, оскільки це може зашкодити слідству.

Депутати обласної ради також розглянули питання про незаконну вирубку лісів, нелегальний видобуток піску та діяльність нелегальних звалищ в Київській області, а також ухвалили проект обласної цільової програми «Турбота» на 2016 рік.

У свою чергу голова фракції ВО "Свобода" в облраді Ігор Сабій порадив прокурору частіше приходити на сесії Київської обласної ради.

«Очевидно, що разом, спільними зусиллями, ми зможемо залагодити дуже багато гострих кутів», - резюмував Ігор Сабій.

Депутат обласної ради від Згурівського району Євген Чубук (фракція ВО "Свобода") проінформував Євгена Бондаренка про хід судового процесу у справі по відібраній землі в учасників АТО Згурівщини і попросив обласного прокурора взяти під особистий контроль дане питання, а також хід досудового розслідування щодо посадових осіб ГУ Держгеокадастру у Київській області, які незаконно передали жителю Черкаської області дані земельні ділянки загальною площею понад 70 га.


Євген Чубук інформує прокурора Київщини щодо справи 
про відібраній землі в учасників АТО Згурівщини

Нагадаємо, що нещодавно проект журналістських розслідувань "Люстратор 7.62" каналу "2+2" провів грунтовне розслідування та вказав прізвища чиновників, які відібрали землю у бійців АТО зі Згурівщини.

Так, дві земельні ділянки площею 70 га, які резервувалися для учасників АТО зі Згурівського району, управління Держгеокадастру України в Київській області передало в оренду на 49 років "фермеру" із Черкаської області Євгену ВИШНЯКОВУ.

Журналісти вказують, що за скандальною аферою стоїть колишній виконувач обов'язків начальника головного управління Дерджземагентства України в Київській області Андрій МАЛЬОВАНИЙ. Він затвердив технічну документацію на дані земельні ділянки. А його заступник Станіслав ГУБІН своїм фінальним підписам фактично відібрав землю у воїнів Згурівщини та Згурівської громади.

Як повідомляла раніше "Згурівська Правда", у березні нинішнього року Бориспільською місцевою прокуратурою заявлено позов до суду з вимогою повернути державі незаконно виділені земельні ділянки у Згурівському районі для учасників АТО.

Установлено, що в 2014 році наказами Головного управління Держземагентства у Київській області громадянину надано дозволи на розроблення проектів землеустрою щодо відведення землі в оренду для ведення фермерського господарства та в подальшому укладено відповідні договори строком на 49 років.

У зв’язку з тим, що вищезазначені накази видано всупереч вимогам законодавства, прокуратура звернулась до суду з вимогою повернути землі сільськогосподарського призначення державної власності, загальна вартість яких складає майже 1,9 млн грн.

Журналісти також повідомляють, що сам Вишняков через земельних чиновників встиг "віджати" землю не лише у Згурівці. Так, у Драбівському районі Черкаської області новоспечений фермер відібрав більше 500 га. фермерської землі. Втім там, фермерам після численних судових розглядів таки вдалося повернути свою землю.


Нагадаємо, що питання про відібрану землю у воїнів Згурівщини не вперше порушується національними медіа. Так, раніше сюжет про даний скандал у Згурівці зняв телеканал ICTV.


Крім того, своє розслідування по цьому питанню провів відомий проект "Наші гроші". Журналісти встановили, що Вишняков є уродженцем Росії (м. Майкоп, Краснодарський край), сьогодні прописаний в м.Шпола Черкаської області та зареєстрований як фізособа-підприємець.

Сам Вишняков у Згурівці ніколи не з'являвся, а відібрану в громади та Героїв війни землю обробляють його місцеві представники: депутат Згурівської районної ради Сергій Золотоверхий (ВО "Батьківщина") та екс-кандидат на голову Згурівської селищної ради Юрій Зленко.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Правила використання матеріалів сайту "Згурівська Правда"

Використання матеріалів сайту "Згурівська Правда" дозволяється тільки за наявності гіперпосилання на www.z-pravda.com.ua. Детальні правила використання матеріалів тут.