вівторок, 12 квітня 2016 р.

На Київщині бійці АТО перекрили трасу: вимагають землю

У районі села Нові Петрівці Вишгородського району Київської області учасники АТО перекрили автотрасу, вимагаючи виділення належних їм за законом земельних ділянок.

Як повідомляє Укрінформ, близько трьох десятків бійців АТО здійснюють безперервний рух по пішохідному переходу.

«На сьогоднішній день учасникам АТО в місті Вишгород котрі дають жодної земельної ділянки. Також порушуються права учасників АТО, зокрема, на безкоштовні перевезення», - розповідає учасник акції, демобілізований боєць 25-го батальйону територіальної оборони" Київська Русь" Геннадій Демінський.

За його словами, це попереджувальна акція. «Якщо нас не почують - будемо проводити такі акції по всій Київській області», - зазначив активіст.

Учасники акції, що представляють Союз учасників АТО і бойових дій Вишгородського району, зрідка пропускають транспорт і обіцяють продовжити акцію до 18 годин. В руках вони тримають плакати з написами: «Право на виділення землі обмито кров'ю» і «Пам'ятай, що ти - слуга народу».

Нагадаємо, що нещодавно проект журналістських розслідувань "Люстратор 7.62" каналу "2+2" провів грунтовне розслідування та вказав прізвища чиновників, які відібрали землю у бійців АТО зі Згурівщини.

Так, дві земельні ділянки площею 70 га, які резервувалися для учасників АТО зі Згурівського району, управління Держгеокадастру України в Київській області передало в оренду на 49 років "фермеру" із Черкаської області Євгену ВИШНЯКОВУ.

Журналісти вказують, що за скандальною аферою стоїть колишній виконувач обов'язків начальника головного управління Дерджземагентства України в Київській області Андрій МАЛЬОВАНИЙ. Він затвердив технічну документацію на дані земельні ділянки. А його заступник Станіслав ГУБІН своїм фінальним підписам фактично відібрав землю у воїнів Згурівщини та Згурівської громади.

Як повідомляла раніше "Згурівська Правда", у березні нинішнього року Бориспільською місцевою прокуратурою заявлено позов до суду з вимогою повернути державі незаконно виділені земельні ділянки у Згурівському районі для учасників АТО.

Установлено, що в 2014 році наказами Головного управління Держземагентства у Київській області громадянину надано дозволи на розроблення проектів землеустрою щодо відведення землі в оренду для ведення фермерського господарства та в подальшому укладено відповідні договори строком на 49 років.

У зв’язку з тим, що вищезазначені накази видано всупереч вимогам законодавства, прокуратура звернулась до суду з вимогою повернути землі сільськогосподарського призначення державної власності, загальна вартість яких складає майже 1,9 млн грн.

Журналісти також повідомляють, що сам Вишняков через земельних чиновників встиг "віджати" землю не лише у Згурівці. Так, у Драбівському районі Черкаської області новоспечений фермер відібрав більше 500 га. фермерської землі. Втім там, фермерам після численних судових розглядів таки вдалося повернути свою землю.


Нагадаємо, що питання про відібрану землю у воїнів Згурівщини не вперше порушується національними медіа. Так, раніше сюжет про даний скандал у Згурівці зняв телеканал ICTV.


Крім того, своє розслідування по цьому питанню провів відомий проект "Наші гроші". Журналісти встановили, що Вишняков є уродженцем Росії (м. Майкоп, Краснодарський край), сьогодні прописаний в м.Шпола Черкаської області та зареєстрований як фізособа-підприємець.

Сам Вишняков у Згурівці ніколи не з'являвся, а відібрану в громади та Героїв війни землю обробляють його місцеві представники: депутат Згурівської районної ради Сергій Золотоверхий (ВО "Батьківщина") та екс-кандидат на голову Згурівської селищної ради Юрій Зленко.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Правила використання матеріалів сайту "Згурівська Правда"

Використання матеріалів сайту "Згурівська Правда" дозволяється тільки за наявності гіперпосилання на www.z-pravda.com.ua. Детальні правила використання матеріалів тут.