середа, 16 березня 2016 р.

На головному звалищі Київщини токсичну рідину перетворюватимуть на чисту воду

На полігоні твердих побутових відходів № 5 відновлено систему очищення токсичного фільтрату, який забруднює навколишнє середовище.

Система очистки фільтрату дозволяє переробити на 80% токсичний фільтрат – рідину, яка утворюється під масою відходів, коли туди потрапляє волога.

Фільтрат – це рідка фаза, що утворюється під час захоронення відходів з вологістю та внаслідок атмосферних опадів. Потрапляння фільтрату в навколишнє природне призводить до його забруднення.

Після ремонту система здатна переробляти 200 метрів кубічних фільтрату на добу. В результаті – 80% фільтрату перетворюється на очищену технічну воду, яка є безпечною для навколишнього середовища. Ще 20% – концентрований залишок, який розміщується в озерах-накопичувачах для подальшої переробки.

За час експлуатації полігону в його тілі та озерах-накопичувачах за оцінками спеціалістів накопичилося близько 600-700 тис. метрів кубічних фільтрату. Виконання вказаних робіт дозволить у подальшому переробити накопичений фільтрат.

Довідка: Полігон розташовано у с. Підгірці Обухівського району Київської області. Його площа становить 63,7 га, в тому числі площа карт полігону 35,75 га. Полігон введено в експлуатацію у 1986 році. Наразі на полігоні захоронено 6,4 млн тонн відходів. Висота шару відходів – 90 метрів.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Правила використання матеріалів сайту "Згурівська Правда"

Використання матеріалів сайту "Згурівська Правда" дозволяється тільки за наявності гіперпосилання на www.z-pravda.com.ua. Детальні правила використання матеріалів тут.