понеділок, 22 лютого 2016 р.

Губернатор Київщини без попередження проінспектував роботу Броварської райдержадміністрації

Сьогодні голова Київської обласної держадміністрації Максим Мельничук здійснив не анонсований робочий візит до Броварського району, у ході якого перевірив діяльність керівництва райдержадміністрації, роботу місцевого ЦНАПу, використання бюджетних коштів, виділених на районну лікарню, і навчальний процес у спеціалізованій школі.

Максим Мельничук розпочав свій перший «візит без попередження» із відвідування Броварської райдержадміністрації, де обговорив найбільш наболілі і критичні питання району із головою РДА Володимиром Сіньком. У  робочому діалозі зупинилися на проблемах економічного, соціального та інфраструктурного розвитку району, обговорили питання проведення децентралізації влади, зокрема функціонування першої в області добровільно об’єднаної територіальної громади – Калитянської. Керівник району, у свою чергу, розповів про проблеми із неналежним використанням окремих земельних ділянок (без потрібної дозвільної документації і, відповідно, сплати податків до бюджету) і проведенням заходів для підвищення енергоефективності.

Також обговорили питання поновлення поголів’я свиней на калитянському свинокомплексі, де влітку минулого року було спалено 62 тисяч тварин через виявлення на його території вірусу африканської чуми свиней. Також керівника області цікавило питання утилізації відходів на цьому об’єкті. Окрім того, Максим Мельничук оголосив про ініціювання проведення екологічної інспекції на калитянському свинокомплексі з питань утилізації відходів і стану виконання заходів щодо боротьби і попередженню розповсюдження вірусу АЧС.

Утім, однією із першочергових проблем для вирішення є організація якісної та зручної роботи місцевого Центру надання адміністративних послуг. Нині у Броварському районі є проблеми з укомплектуванням штату місцевого ЦНАПу, забезпеченням необхідною оргтехнікою, підключенням до єдиного державного реєстру. Оглядаючи приміщення Броварського ЦНАПу і спілкуючись з його працівниками, Максим Мельничук зауважив, що невдовзі повноваження органів Мінюсту у частині надання адмінпослуг будуть передані на місця, зокрема до райдержадміністрацій, тому уся робота по удосконаленню роботи сервісних центрів має бути проведена строго у відповідні терміни.

У цьому контексті Максим Мельничук зауважив, що із реалізацією реформи децентралізації влади необхідно активніше розвивати і регіональну мережу ЦНАПів для кожної громади. Зокрема, окремого дозвільного центру потребує перша об’єднана громада - калитянська.

Наступним пунктом не анонсованого візиту голови Київської ОДА стала Броварська районна лікарня, де керівник області поспілкувався із її керівництвом щодо використання державних коштів на потреби лікарні. Представники оздоровчого закладу розповіли, що торік  спільних бюджетних коштів з міста та району на розвиток лікарні було виділено близько  8 млн. грн.. Гроші використали на капітальні видатки, а саме закупівлю дизельної станції, ремонт покрівлі у відділенні екстреної медичної допомоги, проведення капремонту у першому педіатричному відділенні дитячої лікарні (4 кімнати), заміну вікон у поліклініці дитячої лікарні. Максим Мельничук наголосив на необхідності формування бюджету розвитку, який дозволить покращити інфраструктуру закладу, умови перебування хворих, харчування пацієнтів.

Кінцевою точкою візиту керівника області до Броварського району стала спеціалізована школа для дітей-аутистів. Відкритий у вересні 2015 року на базі місцевої школи, цей заклад складається із двох класів, в якому навчається 12 дітей з особливими потребами. Навчальний процес тут відбувається за спеціальною методикою, побудованою на основі різних ефективних західних підходів, зокрема, поведінкової терапії і візуалізації навчального процесу. Мер міста Бровари Ігор Сапожко розповів, що заклад фінансується за рахунок німецького благодійного фонду, також допомагають підприємства і батьківський комітет. Однак у 2016 році фінансування енергоносіїв і заробітної платні працівників закладу буде здійснюватися і за рахунок відповідної програми з місцевого бюджету.

Підбиваючи підсумки свого першого не анонсованого візиту в область, голова Київської ОДА зазначив, що особисто висловив свої зауваження щодо виконання обов’язків очільнику Броварського району і чекає на термінове розв’язання найбільш наболілих у районі питань.

Нагадаємо, що на минулому тижні новий губернатор Київщини Максим Мельничук влаштував "пропуск" для голів шести райдержадміністрацій, в тому числі Броварської Згурівської та Яготинської.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Правила використання матеріалів сайту "Згурівська Правда"

Використання матеріалів сайту "Згурівська Правда" дозволяється тільки за наявності гіперпосилання на www.z-pravda.com.ua. Детальні правила використання матеріалів тут.