четвер, 25 лютого 2016 р.

Згурівська районна рада виступила проти "особливого статусу" для окупованої частини Донбасу

Сьогодні, 25 лютого 2016 року, фракція ВО "Свобода" у Згурівській районній раді підготувала звернення до Президента України та Верховної Ради щодо недопущення ухвалення змін до Конституції України у частині надання особливого статусу окремим районам Донецької та Луганської областей.

Про це повідомляє "Згурівська Правда" із посиланням на прес-службу Згурівської районної організації ВО "Свобода".

Депутати районної ради абсолютною більшістю голосів підтримали звернення свободівців. Утрималися по одному депутату від партій "Наш край" та Блоку Петра Порошенка "Солідарність".

"Надання "особливого статусу" проросійським бойовикам із легітимізацією такої зміни у Конституції України - це фактичне визнання "ДНР" та "ЛНР", це капітуляція перед Москвою. Маємо відстояти соборність держави та показати силу народу України, здатність боротися за свою незалежність", - наголосив голова фракції ВО "Свобода" у Згурівській районній раді Степан Кузьмич.

Нагадаємо, що подібне звернення вже підтримала Київська обласна рада.


ЗВЕРНЕННЯ


до Президента України та Верховної Ради України з вимогою відхилити Законопроект «Про внесення змін до Конституції України», який узаконює особливості здійснення місцевого самоврядування на окупованих територіях Донецької та Луганської областей


Усупереч заявам президента Порошенка, таке рішення влади не приведе до відновлення українського суверенітету над окупованою частиною Донбасу. Навпаки, його наслідком буде узаконення у складі держави де-факто керованої з Москви автономії окупантів та терористів, підрив єдності та незалежності України і початок її дезінтеграції. Хіба не цього і добивався Путін ще до початку агресії в лютому 2014 року? 
Згідно з Мінськими угодами, закріплення в Конституції «особливого статусу» для окупованої частини Донбасу узаконить надання їм автономії значно ширшої ніж та, яка була навіть в АР Крим. Йдеться про безумовну амністію сепаратистам, фактичне введення на цих територіях російської мови як державної, право призначати своїх прокурорів, суддів, поліцію, укладати прямі угоди з регіонами Росії, заборону розпуску Києвом органів місцевої влади та першочергове фінансування цих територій з державного бюджету України. 
Особливо безглуздо капітулянтські наміри української влади виглядають на тлі очевидної агонії сировинної економіки Московської імперії. Адже нині хіба сліпий ще не бачить, що режим Путіна з маніакальною впертістю веде Російську Федерацію слід у слід шляхом Радянського Союзу до краху. Отож, перекроювати на догоду агресору Конституцію України, узаконюючи «особливий статус» окупованих територій Донбасу, – це не тільки приниження української нації і плювок на могили всіх загиблих героїв. У цій ситуації такий відступ може стати фатальною стратегічною помилкою. Поразкою, за яку тяжкою ціною платитимуть покоління і покоління українців. По суті це все одно, що кидати рятівне коло тонучому ворогу і, водночас, вішати непосильний камінь на свою шию. Адже Москва таким чином розв’язує собі руки, отримує жадану нагоду позбутися санкцій та міжнародної ізоляції, ще й суттєво скорочує свої видатки. При цьому залишаючи собі окупований Крим та реальний контроль над Донбасом. Виснажена ж війною Україна зв'язує себе зобов’язаннями утримувати і годувати кубло амністованих терористів – на ділі непідвладне Києву, з ущент сплюндрованою і розграбованою інфраструктурою. Зрозуміло, що така розв'язка може бути лише на руку Москві і на погибель Україні.
Надання особливого статусу окупованим територіям Донбасу не має нічого спільного з децентралізацією і прямо суперечить статті 2 Конституції України, яка визначає, що Україна є унітарною державою. Зміни до цієї статті Конституції можуть бути ухвалені виключно на всеукраїнському референдумі усіма громадянами України.   
Більше того, жодні нові проекти Конституції не можуть бути реалізовані в умовах воєнного стану (ч. 2 ст. 167 Конституції України), який по-суті майже два роки як у нас існує. Навіть сам факт замаху на Основний Закон держави в умовах війни і окупації її земель є потоптанням її суверенітету. Саме внесення будь-яких змін до Конституції України вже стане перемогою Путіна на міжнародній арені. Бо в такий спосіб визнається його твердження, що Москва, начебто, не є агресором. Оскільки Україна, змінюючи Конституцію, сама де-юре підтвердить, що умов воєнного стану в ній не існує… А отже, на Донбасі точиться, мовбито, й не московсько-українська війна, а внутрішній «громадянський конфлікт». Кращого подарунку Путіну від української влади годі шукати. 
За рік, що минув від часу підписання так званих мирних Мінських угод, Москва не виконала жодного зі своїх зобов’язань стосовно згортання збройної агресії проти України – ні про припинення вогню, ні про відведення озброєнь, ні про обмін військовополоненими. Замість того окупанти щодня обстрілюють українські позиції. Досі Москва не демонструє навіть намірів повертати захоплену частину кордону під контроль України. З території РФ на окуповану частину Донбасу регулярно надходять військові підрозділи, бойова техніка і боєприпаси. За цей час загинули сотні оборонців України. За таких умов, заклики до одностороннього виконання Україною Мінських угод рівнозначні закликам до безумовної капітуляції. 

Взагалі, тепер вже цілком зрозуміло, що нормандсько-мінський формат виявився для України безперспективним. Він не приніс (і не здатний, очевидно, принести) стійкого миру.
Отож, замість того, аби йти на капітулянтські поступки Путіну та його європейським партнерам, українській владі варто ініціювати новий формат міжнародних переговорів про припинення московської агресії проти України. За участі держав-гарантів незалежності України за Будапештським меморандумом – США та Великобританії. За участі своїх природних союзників – країн Балто-Чорноморської осі – передусім Польщі, Литви, Латвії, Естонії, зрештою, й Туреччини. Тим більше, що саме з такою ініціативою вже давно виступила Польща. Її абсолютно чітко висловив президент Дуда відразу після своєї інавгурації. Варто нашій владі хоча б почути наших природних союзників, які простягають Україні руку допомоги. Замість того, аби сумирно слухатися тих, хто не здатний більш нічого запропонувати, окрім хіба шантажу в унісон з Путіним, пхаючи руки до нашої Конституції. 
У будь-якому випадку зрозуміло одне – зміна Конституції – суверенне право українців, і вона не може відбуватися під диктовку агресора, ігноруючи волю нації. Закликаємо Президента і парламентську коаліцію припинити ганебний конституційний шантаж та приниження української нації.
Рано чи пізно Україна обов’язково поверне окуповані території Донбасу і Криму. Але не на умовах, нав’язаних Путіним. А на умовах, що відповідають нашим національним інтересам. Це єдиний шлях до припинення війни та досягнення справжнього миру.

Нагадаємо, що 25 грудня 2015 року Згурівська районна рада не підтримала звернення до Верховної Ради України, ініційоване фракцією ВО "Свобода", із вимогою відправити у відставку корумпований уряд Арсенія Яценюка.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Правила використання матеріалів сайту "Згурівська Правда"

Використання матеріалів сайту "Згурівська Правда" дозволяється тільки за наявності гіперпосилання на www.z-pravda.com.ua. Детальні правила використання матеріалів тут.