четвер, 25 лютого 2016 р.

Мінекології хоче зробити із Чорнобильської зони заповідник

Міністерство екології звернулось до Президента з пропозицією створити в зоні відчуження Чорнобильський радіологічний біосферний заповідник.

Міністерство хоче збільшити площу заповідних територій в Україні до середньоєвропейського рівня.

"У зв'язку з відзначенням 30-річчя з дня Чорнобильської трагедії ми працюємо, щоб якомога швидше президент підписав указ про створення Чорнобильського радіологічного біосферного заповідника. Ми сподіваємося, що встигнемо до 26 квітня", - цитує "УНІАН" з посиланням на в.о. міністра Ганну Вронську.

"За умовами Угоди про асоціацію з ЄС ми повинні збільшити загальну площу територій заповідного фонду приблизно до 15% території. Розраховуємо, що наступного року вийдемо щонайменше на 8%", - сказала в.о. міністра екології.

Пропозиції екологів


Раніше з ініціативою створити у Чорнобильській зоні заповідник виступала низка екологів, зокрема відомий дослідник дикої природи зони, біолог Сергій Гащак.

Заступник директора міжнародної радіологічної лабораторії Чорнобильського центру, який працює в зоні з 1990 року, в інтерв’ю ВВС Україна наголошував на важливості створення заповідника, вказуючи на унікальну ситуацію з відродженням дикої природи зони.

Дослідження науковців останніх років за допомогою фотопасток довели, що у зоні активно відновлюється фауна, зокрема і видів, які тут давно зникли.

Попри радіацію, відсутність людей у зоні робить свою справу: там з’являються унікальні види тварин та птахів.

Зростає кількість лосів, оленів, вовків, рисей, а також коней Пржевальського, яких сюди завезли в дев’яностих роках.


У зону вже повернулись бурі ведмеді.

На думку пана Гащака, територія зони мала б стати біосферним заповідником, за винятком деяких центральних районів, де розташовані об’єкти АЕС.

"Це - ідеальний та найрозумніший варіант, шанс для спостереження за дикою природою. Тут відновлюється різноманіття та видовий склад тварин і рослин, а також природні зв’язки", - заявив дослідник.

За його словами, тут мають створити системи спостереження і охорони дикої природи.

Нагадаємо, що українські науковці отримали докази проживання в Чорнобильській зоні зубрів, які тут і в навколишніх українських регіонах зникли.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Правила використання матеріалів сайту "Згурівська Правда"

Використання матеріалів сайту "Згурівська Правда" дозволяється тільки за наявності гіперпосилання на www.z-pravda.com.ua. Детальні правила використання матеріалів тут.