пʼятниця, 5 лютого 2016 р.

Життя за вітром. Екоцид в Іванкові (ФОТО)

Фото Олега Денисенка
Жителі містечка Іванків Київської області, що стоїть лише в 40-а кілометрах від Чорнобильської АЕС, останнім часом тільки й спостерігають, куди  дме вітер.

Як розповідає журналіст КНК Медіа Олег Денисенко, причина  цьому - місцева електростанція (ТЕС) з її смердючим димом. «Унікальність» ТЕС полягає в тому, що вона продає вироблену електроенергію за «зеленим тарифом» державі, спалюючи місцеві, не прості, а забруднені радіонуклідами ліси.  Об’єм спалювання деревини, згідно з проектом - 616 тонн на добу. А це 10 вагонів лісу, які щоденно перетворюються на дим. Наразі роботу почала тільки перша черга, яка спалює понад 200 тонн.

Власник ТЕС - ТОВ «Біогазенерго», стовідсотковий офшор, профінансований з Кіпру.

Зайве зараз зупинятися на шкоді офшорних компаній для економіки України в цей критичний час. Доцільніше поговорити про екологічні негаразди від постійного радіоактивного смороду, нестерпного шумового впливу від роботи подрібнювача деревини, адже ліс перед спалюванням  переводиться в щепу.

До яких тільки інстанцій, «гарячих ліній», владних кабінетів не зверталися мешканці Іванкова, скаржачись на роботу електростанції. Інстанції погоджуються з мешканцями та не ймуть віри, що в III-й зоні, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи, дозволили збудувати такий об’єкт як ТЕС.

Адже в статті 16 Закону України «Про правовий режим території, що зазнала радіоактивного  забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи» чітко вказано про заборону будувати екологічно небезпечні об’єкти.

Стаття 16. Види діяльності, заборонені у зоні гарантованого добровільного відселення
  У зоні гарантованого добровільного відселення забороняється:
 -   будівництво   нових,   розширення   діючих   підприємств, безпосередньо  не  пов'язаних  із забезпеченням радіоекологічного, соціального захисту населення, а також умов його життя та праці;
- будь-яка діяльність, що погіршує радіоекологічну ситуацію;

Проте, згаданий об’єкт енергетики щедро розсіває зі своєї труби по навколишніх людських полях радіоактивні частинки. Тому люди змушені «слухати» вітер. Якщо дме на Іванків - закривають всі вікна, якщо в інший бік – співчувають сусідам, бо не солодко в тому селі, куди повернув губатий.

Буде також цікаво від КНК Медіа: Пограбовані люди Згурівщини. Злодій – держава!

Фото Олега Денисенка
Немає коментарів:

Дописати коментар

Правила використання матеріалів сайту "Згурівська Правда"

Використання матеріалів сайту "Згурівська Правда" дозволяється тільки за наявності гіперпосилання на www.z-pravda.com.ua. Детальні правила використання матеріалів тут.