субота, 13 лютого 2016 р.

Вчені: Тварини в районі Чорнобиля сліпнуть через радіацію

Радіологи з Фінляндії заявили про негативну дію радіації на організм диких тварин, які перебувають на території Чорнобиля.

Про це йдеться у виданні Scientific Reports, інформує "Згурівська Правда".

Згідно з даними вчених з фінського університету Ювяскули, радіація в зоні ЧАЕС впливає на очні проблеми у тварин, серед яких відзначається розвиток катаракт і інших проблем, що призводять до повної або часткової сліпоти.

Група вчених на чолі з Філіпом Леманном здійснила перевірку того, яким чином стабільні дози радіації впливають на організм тварин.

Вчені здійснили експедиції в районі Чорнобиля і Прип'яті, де проходило спостереження за життям рудих полівок. Це гризуни невеликого розміру, які живуть у лісах України, Росії, Білорусі.

В період старіння ці тварини досить часто частково або повністю втрачають зір внаслідок розвитку катаракт або інших захворювань очей.

Як стало відомо, було зафіксовано негативний вплив на очі гризунів в результаті підвищеного рівня фонової радіації. Однак даний ефект мав вплив лише на самок полівок.

В даний час вчені намагаються з'ясувати, чому саме самки схильні до цього впливу.

Також фінські вчені відзначають високий ризик несе популяцію диких тварин, які мешкають у зоні Чорнобиля.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Правила використання матеріалів сайту "Згурівська Правда"

Використання матеріалів сайту "Згурівська Правда" дозволяється тільки за наявності гіперпосилання на www.z-pravda.com.ua. Детальні правила використання матеріалів тут.