понеділок, 8 лютого 2016 р.

Парламент дослухався до Київської обласної ради: державне фінансування профтехосвіти відновлено

Як відомо, затверджуючи поданий Урядом  бюджет на 2016 рік, народні депутати скасували державне фінансування закладів професійно-технічної освіти. Про це повідомляє "Згурівська Правда" із посиланням на прес-службу Київської обласної ради.

Таким чином  органи місцевого самоврядування було поставлено перед фактом утримання системи таких закладів за рахунок місцевих бюджетів. Цей фінансовий тягар могли витримати далеко не всі громади.

Зважаючи на те, що система професійно-технічної освіти опинилася на межі знищення, а також враховуючи численні звернення до обласної ради освітян, керівників органів місцевого самоврядування та лідерів громад, депутати Київської обласної ради звернулися до Президента України, Верховної Ради та Кабінету Міністрів з проханням відновити фінансування професійно-технічної освіти, адже робітничі професії є фундаментом  розвитку як Київщини, так і держави загалом.

І ось 4 лютого Верховна Рада  України проголосувала за зміни до Державного бюджету на 2016 рік,  якими  повернула  державне фінансування професійно-технічних училищ.

Ухвалені  рішення  визначають,  що видатки на підготовку робітничих кадрів у професійно-технічних закладах, розташованих у містах обласного значення – обласних центрах, фінансуються з бюджетів цих міст, а на інших територіях – з відповідних обласних бюджетів. Освітня субвенція на ПТУ становить два мільярди гривень. Решту - три мільярди - фінансуватимуться за рахунок місцевих бюджетів.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Правила використання матеріалів сайту "Згурівська Правда"

Використання матеріалів сайту "Згурівська Правда" дозволяється тільки за наявності гіперпосилання на www.z-pravda.com.ua. Детальні правила використання матеріалів тут.