середа, 3 лютого 2016 р.

Нові обличчя в дії: Карплюк вже взявся до знищення пам'яток історії в Ірпені

У січні 2016 року в центрі Ірпеня помпезно відкрили супермаркет "АТБ". І все б, слава Богу, та звели його на місці, занесеної до списку пам'яток культурної спадщини садиби класика української літератури Максима Рильського, яку тишком-нишком завалили. І лише заднім числом, після будівництва магазину, дресировані депутати проголосували за змінення цільового призначення земельної ділянки.

До речі, у Верховній Раді зареєстровано законопроект щодо націоналізації цієї мережі магазинів. За інформацією Ігоря Луценка, через "АТБ" прямувала левова частка контрабанди до "ЛНР–ДНР" та анексованого Криму.

Масова заміна цільового призначення земельних наділів стала для злочинної більшості міської ради на чолі з "Вованом 67 (75…)" (міський голова Карплюк) ще однією прибутковою оборудкою. Зрозуміло, що мова не про утворення нових парків та скверів, а зовсім навпаки. Плодяться чергові будмайданчики під незаконні багатоповерхівки, автостоянки та інші атрибути урбанізації. Саме таке протиправне "переродження" спіткало городи на вул. Центральній, 15-а, вул. Ново-Оскольській, 2-в та 2-б і ще десятки інших наділів. Лише на останній сесії 17 грудня 2015 року було ухвалено 12 таких рішень.

Схема, як завше, проста, але, видать, дохідна. Забудовники скуповують сільськогосподарські наділи та старі садиби і ударними темпами зводять багатоповерхівки. Ну, а узаконити їх, за наявності загребущого міського голови та ненажерливої більшості у міській раді, справа лише кількох відсотків від майбутніх прибутків.

Правда, виникає ще й супутнє запитання – звідкіля посеред міста, ще й вкритого лісом, стільки земель під озимі та городину? Дуже сподіваюся, що його рано чи пізно слідчі АКБ поставлять колишньому очільнику Ірпеня Бондарю.

Щороку сотні рішень про надання дозволів на розробку проектів під надання наділів для ведення сільського господарства ухвалювали тодішні народні обранці в лісопарках. Лише у 2009 році, серед тисячі новоспечених власників земельних ділянок, 148 обраних окрім конституційних 10 соток під будівництво отримали ще й земельні наділи для ведення сільського господарства. Як правило бондарівська влада додатково наділяла по 20–30 соток, а окремим громадянам по 30–40 соток і більше громадської землі. Вулиці Чехова, Лісова, К. Маркса, Українська, Ново-Оскольська, Суворова, Лермонтова, Гоголя, Котляревського, Львівська, Лугова та інші лісові урочища мали виконувати почесну роль безкраїх ланів та городів. Далі щасливці, а це переважно підставні особи і високопоставлені чиновники, продавали і перепродували земельку територіальної громади. Після цього і почалось масове багатоповерхове будівництво, у колись курортному Ірпені, без жодних на те документів та сплати відновної вартості за знищені лісопарки. А на той час 10 соток ірпінської громадської земельки в лісі продавались за 200–250 тисяч доларів!

Ось так, лише у 2009 році і було роздерибанено більше 16 гектарів лісопарків під виглядом надання ділянок для ведення сільського господарства. Сьогодні ж докрадають недокрадене тоді.

Богдан Мельничук, Депутат Ірпінської міської ради від ВО "Свобода"

Немає коментарів:

Дописати коментар

Правила використання матеріалів сайту "Згурівська Правда"

Використання матеріалів сайту "Згурівська Правда" дозволяється тільки за наявності гіперпосилання на www.z-pravda.com.ua. Детальні правила використання матеріалів тут.