пʼятниця, 12 лютого 2016 р.

На Київщині чиновники придумали, як збагатися за землі для бійців АТО

На Київщині чиновники прокручують мутну схему із землями для бійців АТО. Виділені атошникам землі вони повинні передати забудовнику і тільки після цього отримають житло.

Про це повідомляє "Згурівська Правда" із посиланням на "КиевВласть".

Зокрема, у селі Щасливе учасникам АТО виділили 3 гектари землі під подальше будівництво житла. Але для того, щоб отримати на цих землях житло, спочатку ділянки потрібно передати забудовнику.

Схема ця діє так. Усім учасникам АТО за законом може бути виділена земля. Бійці звертаються до чиновників і разом вони вже шукають вільну землю, щоб "атошник" міг там збудувати житло.

Дана земельна ділянка не має бути закріплена за іншою особою. Наприклад, у селі Щасливе місцеві чиновники виділили більше 3 гектарів земель по вулиці Лесі Українки, 2а.

Цю землю ще у 1956 році віддали працівникам радгоспу "Бортничі" для будівництва гаражів.

Начебто лобіював цю ідею особисто сільський голова Щасливого Микола Шмаюн.

У вересні минулого року сільрада віддала учасникам АТО 3 гектари землі, по 10 соток кожному.

Втім, згодом з'ясувалося, що самостійно учасники бойових дій на виділеній їм землі будувати не можуть. Для цього потрібно змінювати Генеральний план села і цільове призначення землі.

Крім цього виявилося, що голова Щасливого Шмаюн знав раніше, що на виділених "атошникам" землях планується зведення житлового масиву із забудовою в 3-4 поверхи.

Начебто Микола Шмаюн навіть казав учасникам АТО, що єдиним виходом для них є об'єднання з якимсь інвестором, щоб він збудував тут будинки, а потім надав "атошникам" квартири. Єдиною умовою було те, що бійці мають передати забудовнику право власності на землю.

Потім "атошникам" почали надзвонювати невідомі з пропозиціями обміняти землю на квартири у майбутніх будинках. Деяким пропонували обміняти 10 соток землі на квартиру у 33 квадратних метри.

Місцевий активіст Ігор Левін стверджує, що громада Щасливого могла отримати 23-25 квартир, які пропонують "атошникам", якби місцевий голова сільрадb безкоштовно виділив лише 30-40 соток землі будь-якій будівельній компанії України, адже забудовник має за законом надати 10% житлового фонду сільраді.

Активіст підрахував, що якби забудовнику надали три гектари землі, які віддали "атошникам", то сільрада отримала б взагалі 100 квартир від забудовника. Тобто, усі учасники АТО отримали б квартири і ще залишилося б майже 80 квартир для майбутніх "атошників".

Тепер активісти впевнені, що місцевий голова сільрада Микола Шмаюн начебто створив цю схему для власного збагачення.

Сам Шмаюн відмовився надавати якісь коментарі журналістам стосовно вищезазначеного питання.

Нагадаємо, що нещодавно проект журналістських розслідувань "Люстратор 7.62" каналу "2+2" провів грунтовне розслідування та вказав прізвища чиновників, які відібрали землю у бійці АТО зі Згурівщини.

Так, дві земельні ділянки, які резервувалися для ветеранів російсько-української війни, управління Держгеокадастру України в Київській області передало в оренду на 49 років "фермеру" із Черкаської області Євген ВИШНЯКОВ.

Журналісти вказують, що за скандальною аферою стоїть колишній виконувач обов'язків начальника головного управління Дерджземагентства України в Київській області Андрій МАЛЬОВАНИЙ. Він затвердив технічну документацію на дані земельні ділянки. А його заступник Станіслав ГУБІН своїм фінальним підписам фактично відібрав землю у воїнів Згурівщини та Згурівської громади.

Журналісти також повідомляють, що сам Вишняков через земельних чиновників встиг "віджати" землю не лише у Згурівці. Так, у Драбівському районі Черкаської області новоспечений фермер відібрав більше 500 га. фермерської землі. Втім там, фермерам після численних судових розглядів таки вдалося повернути свою землю.

Нагадуємо, що питання про відібрану землю у воїнів Згурівщини не вперше порушується національними медіа. Так, раніше сюжет про даний скандал у Згурівці зняв телеканал ICTV. Крім того, своє розслідування по цьому питанню провів відомий проект "Наші гроші". Журналісти встановили, що Вишняков є уродженцем Росії (м. Майкоп, Краснодарський край), сьогодні прописаний в м.Шпола Черкаської області та зареєстрований як фізособа-підприємець.

Сам Вишняков у Згурівці ніколи не з'являвся, а відібрану в громади та Героїв війни землю обробляють його місцеві представники: депутат районної ради від ВО "Батьківщина" Сергій Золотоверхий та екс-кандидат на посаду селищного голови Юрій Зленко.

Наразі відомо, що прокуратура готує до суду позовну заяву щодо скасування наказів Держземагентства на передачу в оренду даних земельних ділянок Євгену Вишнякову.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Правила використання матеріалів сайту "Згурівська Правда"

Використання матеріалів сайту "Згурівська Правда" дозволяється тільки за наявності гіперпосилання на www.z-pravda.com.ua. Детальні правила використання матеріалів тут.