четвер, 5 листопада 2015 р.

У Київській області відкрили найбільший в Україні біогазовий завод (ФОТО)

Під Києвом відкрився біогазовий завод. Він дозволить утилізувати органічні відходи, опалювати соціальні об'єкти селища і теплиці, а також отримувати екологічно чисте добриво для сільського господарства. Про це повідомляє "Згурівська Правда" із посиланням на Київську облдержадміністрацію.

У смт. Рокитне відкрилася перша черга біогазового комплексу, але навіть ця установка є найпотужнішою біогазовою установкою в Україні та однією з найбільших у країнах Східної Європи. Одержуваної електроенергії цієї установки достатньо для забезпечення потреб близько 800 приватних будинків.

Установка для отримання біогазу працює на жомі, кукурудзяному силосі, сорго і відходах органіки. Після когенерації газ, що виділився в результаті хімічної реакції, перетворять на електричну енергію, яка надійде в загальнодержавну мережу по "зеленому тарифу". З 44 млн м³ газу, які планують виробляти, отримають 19 мегаватів електроенергії та стільки ж теплової.

Крім біогазу, залишається дефекат. Це екологічно чисте добриво, в якому міститься кальцій, фосфор та азот у рідкій і твердій фракції. Це добриво можна використовувати в сільському господарстві, і тоді витрати на мінеральні добрива в сільському господарстві значно знизяться.

Для реалізації будівництва першої черги комплексу з виробництва електроенергії із біогазу були залучені кошти Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР). Загальна сума інвестицій у будівництво становила 280 млн грн.

Фото: kyiv-obl.gov.ua
Немає коментарів:

Дописати коментар

Правила використання матеріалів сайту "Згурівська Правда"

Використання матеріалів сайту "Згурівська Правда" дозволяється тільки за наявності гіперпосилання на www.z-pravda.com.ua. Детальні правила використання матеріалів тут.