неділя, 1 листопада 2015 р.

Учні Згурівського НВК "Гімназія" під час осінніх канікул відвідали столичний "Майдан"

Ми прийшли на Майдан вшанувати героїв…

Канікули – шанс повноцінно відпочити та відновити сили. Як провести канікули з користю?

Учні  8 класу Згурівського НВК “Гімназія – загальноосвітня школа І ступеня” на осінніх канікулах здійснили поїздку до Києва. Обираючи маршрут, навіть не вагалися  – спочатку обов'язково побувати на Майдані, вшанувати пам'ять героїв Небесної Сотні, а вже потім – до музеїв та інших визначних місць.

Майдан зустрів нас холодною, похмурою погодою, осіннім дощем, що часом переходив у сніг, ніби нагадуючи про події революції Честі і Гідності. І хоч тут майже все відновлено, ще помітна кіптява на будинках від вогню та палаючих шин, ще де-не-де зібрана обабіч тротуарів бруківка. На східцях та на пагорбі біля Міжнародного центру культури і мистецтв (Жовтневого палацу) лежать каски з траурними стрічками та саморобні щити оборони Майдану.

А ось і пам'ятний знак з металевих, місцями проіржавілих труб, обмотаних синьо-жовтою стрічкою. Хрестики, прикріплені ниткою, погойдуються від вітру, ніби душі героїв, що загинули тут. І свічки, безліч квітів і свічок… Кожна світиться горем і пам'яттю… Забагато смертей…

В уяві постають “барикади і дим, в центрі шини палають, українці бруківку з землі вибивають, відбудовують намет після ночі розгрому”. “Скільки пролито сліз, всі ми плачем із болем. Фотокартки героїв… Їм дісталася смерть… Слава нашим героям, будем вас шанувать”.

Вони загинули за волю,
Небесна сотня у вогні,
Це символ нашої свободи!!!

Громадянином не народжуються. Громадянськість твориться з порядності, совісті, чуйності до чужого болю, здатності боротися проти несправедливості. Суть громадянськості в умінні жити інтересами рідного народу, власної держави. Патріотизм не закладений в генах, він явище соціальне по своїй природі і тому не успадковується, а формується.

Пам'ять роду і почуття патріотизму тісно пов'язані між собою. Ми повинні шанувати традиції, звичаї нашого народу, пам'ятати завжди і скрізь, що ми діти козацького роду, онуки славних пращурів, що не корилися ні кривавій орді, ні мечу, ні кулемету, а свято вірили в майбутнє нашої держави.

Швидко пролетять шкільні роки. Колись захочеш їх зібрати по шляхах широких, але не збереш, бо немає вороття у минуле. Тож кожен прожитий день потрібно рахувати добрими справами, бо без добра немає людини, адже вона з цього бере свій початок. І від цього вона людяніє.

Далі наш маршрут пролягав до Михайлівського Золотоверхого собору, що був заснований ще князем Святополком Ізяславичем – онуком Ярослава Мудрого. Храм присвячено архангелу Михаїлу – покровителю Києва. Під час подій Євромайдану він надавав допомогу його активістам. 30 листопада 2013 року тут знайшли притулок люди з Майдану, розігнані силовиками, а у ніч на 19 лютого 2014 оселя перетворилась на польовий шпиталь, де лікарі надавали допомогу сотням поранених. Святий Михаїл не залишився осторонь людських страждань.

Національний музей історії України, що на Старокиївській горі, продовжив нашу екскурсію і розширив знання з історії нашої країни. Це провідний історичний музей України. Тут зберігаються етнографічні, археологічні пам'ятки, твори живопису і скульптури, стародруки та інші історичні експонати. У музеї можна простежити основні віхи розвитку суспільства на території Української держави, починаючи від глибокої давнини і закінчуючи найсучаснішими подіями.

Тут є матеріальні свідчення трипільської культури (в VI-III тис. до н.е.), військова збруя половців, експонати періоду Київської Русі, більш пізні матеріали, а також експозиція, присвячена воїнам АТО.

Україна – країна трагедій і краси; країна, де найбільше люблять волю і найменше знали її. Споконвічна боротьба за волю України не могла не дати  паростки свободи. Не одне покоління кращих синів та дочок беззавітно клали своє життя до ніг рідної неньки – України. Убиті в столиці герої мають стати прикладом для кожного свідомого українця, що маємо робити все від нас залежне, щоби ті смерті не були марними.

Усе іде, народжується з чистих помислів, добра, злагоди, живе, розквітає на землі доброю правдою. “Успіх країни починається з твого успіху. Мало невеликої групи яскравих особистостей. Важливо, щоб ціле покоління почало думати по-іншому. Це покоління ще не розчароване, у нього ще все попереду. Потрібно працювати, потрібно все зрушити з мертвої точки.

Перший крок - найскладніший. Не потрібно відразу ставати героями. Але доведеться стати трішки більш працелюбними і стійкими, менш лінивими і безвідповідальними. І ось, якщо це «трішки» помножити на всіх – ми будемо мати дуже багато.” (Святослав Вакарчук).

Будьмо гідними своїх предків, бережімо волю і незалежність України, поважаймо свій народ і свою мелодійну мову. Шануймо себе і свою гідність – будемо шановані іншими!

Вікторія Остапенко, класний керівник учнів 8 класу Згурівського НВК "Гімназія - школа І ступеня" Немає коментарів:

Дописати коментар

Правила використання матеріалів сайту "Згурівська Правда"

Використання матеріалів сайту "Згурівська Правда" дозволяється тільки за наявності гіперпосилання на www.z-pravda.com.ua. Детальні правила використання матеріалів тут.