неділя, 8 листопада 2015 р.

У Київській області за тиждень на аукціон виставили 1,5 тисячі га землі

З 30 жовтня до 6 листопада 2015 головні управління Держгеокадастру в областях включили до переліку земельних ділянок державної власності, права оренди на які можуть бути реалізовані на земельних торгах, 92 наділи

Про це повідомляє "Згурівська Правда" із посиланням на сайт організації.

«Загальна площа запропонованих земельних ділянок становить 2581,64 гектара. З них: у Київській області до переліку додано 67 ділянок (1531,50 га), у Чернігівській — 11 (618,91 га), у Миколаївській — 8 (243,07 га), у Черкаській — 3 (33,07 га), у Кіровоградській, Полтавській та Херсонській — по 1 наділу (20,51 га, 105,88 га та 28,70 га)», — йдеться в повідомленні.

Усього станом на 6 листопада 2015 перелік включає 4891 земельну ділянку загальною площею 102,155 тис. га. З них 3222 га - в Київській області.

Варто зазначити, що до такого переліку часто потрапляють земельні ділянки, якими і по сьогоднішній день користуються громади. Мова йде про громадські пасовища та сінокоси, які у переважній більшості були утворені з часток людських паїв. Так, держава сьогодні вирішила продати право на користування цими ділянками. Така доля нещодавно спіткала пасовище у Новій Олександрівці.

Нагадаємо, що нещодавно проект журналістських розслідувань "Люстратор 7.62" каналу "2+2" провів грунтовне розслідування та вказав прізвища чиновників, які відібрали землю у бійці АТО зі Згурівщини.

Так, дві земельні ділянки, які резервувалися для ветеранів російсько-української війни, управління Держгеокадастру України в Київській області передало в оренду на 49 років "фермеру" із Черкаської області Євген ВИШНЯКОВ.

Журналісти вказують, що за скандальною аферою стоїть колишній виконувач обов'язків начальника головного управління Дерджземагентства України в Київській області Андрій МАЛЬОВАНИЙ. Він затвердив технічну документацію на дані земельні ділянки. А його заступник Станіслав ГУБІН своїм фінальним підписам фактично відібрав землю у воїнів Згурівщини та Згурівської громади.

Журналісти також повідомляють, що сам Вишняков через земельних чиновників встиг "віджати" землю не лише у Згурівці. Так, у Драбівському районі Черкаської області новоспечений фермер відібрав більше 500 га. фермерської землі. Втім там, фермерам після численних судових розглядів таки вдалося повернути свою землю.

Нагадуємо, що питання про відібрану землю у воїнів Згурівщини не вперше порушується національними медіа. Так, раніше сюжет про даний скандал у Згурівці зняв телеканал ICTV. Крім того, своє розслідування по цьому питанню провів відомий проект "Наші гроші". Журналісти встановили, що Вишняков є уродженцем Росії (м. Майкоп, Краснодарський край), сьогодні прописаний в м.Шпола Черкаської області та зареєстрований як фізособа-підприємець.

Сам Вишняков у Згурівці ніколи не з'являвся, а відібрану в громади та Героїв війни землю обробляють його місцеві представники: Золотоверхий С.М. та Зленко Ю.В.

Наразі відомо, що прокуратура готує позов до суду щодо скасування наказів Держземагентства на передачу в оренду даних земельних ділянок Євгену Вишнякову.Немає коментарів:

Дописати коментар

Правила використання матеріалів сайту "Згурівська Правда"

Використання матеріалів сайту "Згурівська Правда" дозволяється тільки за наявності гіперпосилання на www.z-pravda.com.ua. Детальні правила використання матеріалів тут.