середа, 28 жовтня 2015 р.

На Київщині перед виборами роздерибанили сотні гектарів, – ЗМІ

У Коцюбинському, що межує з Києвом, назріває скандал – місцеві депутати наостанок вирішили збагатитися за рахунок уже легендарного Біличанського лісу.

Про це повідомляє "Згурівська Правда" із посиланням на сюжет програми "Гроші".

"Власне, маємо рішення, такий, знаєте, дембельський акорд селищної ради про забудову 400 гектарів високоповерхівками через зонування", - говорить мешканець Коцюбинського Андрій Скіпальский.

За його словами, депутати придумали нову схему дерибану Біличанського лісу: "400 гектарів під забудову, а 4 тисячі гектарів під що-небудь на майбутнє".

За Біличанський ліс мешканці й активісти воювали із забудовниками майже 10 років і впродовж цього часу обранці наживалися на цій ласій території, зокрема, перші 500 ділянок селищна рада того скликання роздала собі, своїм родичам і підставним особам, - говорить мешканець Коцюбинського.

Після Євромайдану кілька тисяч зелених гектарів, нарешті, отримали імунітет - у вигляді статусу Національного природного парку. Проте, менш ніж за тиждень до місцевих виборів, на таємній сесії сільські депутати поспіхом прийняли рішення про так зване зонування.

"Стара каденція розуміє, що їхній час відійшов, і вони не реалізували свою мрію забудувати 2 тисячі гектарів. Вони розуміють, що люди оберуть нових депутатів…", - додала громадська активістка Ольга Матюшина.

Своєю чергою Скіпальський запевнив, що селищна рада відпрацьовує гроші, які отримала за дерибан землі: "Тому поспіхом, тишком-нишком рішення про зонування. Тепер вже вони дерибанять не ліс, а національний парк".

Проте шалені заробітки на земельних ресурсах місцевих рад - це важливий, однак не єдиний чинник, за який на цих виборах по всій країні точиться така запекла боротьба, пояснив політолог Віталій Бала.

"Питання ціни перемоги дуже важливе. Про це мало хто публічно говорить, але на мою думку 25 жовтня може стати тою відправною точкою, після якої стане зрозуміло, як Україна буде розвиватися. Коаліція буде залежати від 25 жовтня - буде вона чи не буде. Як вона буде працювати, в якому форматі. Кабмін в якому форматі буде, чи він буде змінений до 11 грудня, коли була проголосована програма, яка дає імунітет пану Яценюку, чи це будуть ультиматуми ставити раніше: "або-або" ми уходимо з коаліції, розпадається коаліція і формально є причина для дострокових виборів", - сказав експерт.

Нагадаємо, раніше журналісти викрили київських депутатів, які незаконно забудовують Труханів острів. Території, що раніше перебували у комунальній власності, поступово стають елітною приватною власністю.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Правила використання матеріалів сайту "Згурівська Правда"

Використання матеріалів сайту "Згурівська Правда" дозволяється тільки за наявності гіперпосилання на www.z-pravda.com.ua. Детальні правила використання матеріалів тут.