середа, 28 жовтня 2015 р.

Міністр торгівлі США Пріцкер відвідала рідне село на Київщині (ВІДЕО, ФОТО)

Міністр торгівлі США Пенні Пріцкер відвідала селище Великі Прицьки та місто Білу Церкву Київської області.

Близько півтора століття тому її пращури залишили ці міста та поїхали в Чикаго.

"Мої пращури, зокрема прапрадід, жив спочатку у Великих Прицьках, потім переїхав до Білої Церкви і до Києва. А потім взагалі до Чикаго. Я вперше тут - і це дуже хвилююче відчуття", – наголосила Пріцкер.

Як розповіли Радіо Свобода в прес-службі посольства США, візит у Київську область не був спланований заздалегідь. Це ініціатива рабина, він підготував усю інформацію та запропонував поїхати в місто пращурів.

Міністра супроводжував рабин Єхєль Пупко з Чикаго. Він розповів, що з 1881 по 1914 рік Російську Імперію залишило близько 2,5 мільйонів євреїв. Це було пов'язано із активізацією націоналістів та серією погромів по містах імперії. Під час візиту Пріцкер супроводжувала дружина президента Марина Порошенко і американський посол США в Україні Джеффрі Пайєтт.

Візит міністра торгівлі почався із Великопріцьківської загальноосвітньої школи і продовжився будівлею, де у XVIII столітті була суконна фабрика. За словами рабина, тут працювали предки родини Пріцкер.

Пізніше міністр торгівлі США поїхала до Білої Церкви, де відвідала цвинтар із могилами пращурів та єврейську школу.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Правила використання матеріалів сайту "Згурівська Правда"

Використання матеріалів сайту "Згурівська Правда" дозволяється тільки за наявності гіперпосилання на www.z-pravda.com.ua. Детальні правила використання матеріалів тут.