неділя, 25 жовтня 2015 р.

Тліючі торфовища: пожежники безсилі, допоможуть бобри

Пожежі на торфовищах у Київській області можуть зупинити бобри. Про це повідомляє "Згуріська Правда" із посиланням на "Українську правду".

У цьому переконані фахівці Національного екологічного центру України.

"Бобри можуть безкоштовно зупинити пожежі на торфовищах. Це має сподобатися держчиновникам, бо не потрібне залучення бюджетних коштів", - заявив заступник Голови НЕЦУ Олексій Василюк.

Він пояснив, що щороку ці тварини наполегливо будуть свої греблі, щоб відновити болота на їх природних місцях.

"Бобри є мисливським видом. Їх знищують, а боброві греблі руйнують, мотивуючи це потребами господарств. Найбільш простим шляхом зупинити пожежі на торфовищах є заборона відстрілювати бобрів і руйнувати їх греблі. Протягом 3-5 років площа боліт зросте в рази", - переконаний Василюк.

Екологи також вважають, що відновлення боліт може стати важливою сторінкою життя України – така діяльність може мати фінансову підтримку на міжнародному рівні, як діяльність з глобального протистояння парниковому ефекту та глобальним змінам клімату.

Василюк нагадав, що накопичення торфу є природним механізмом зменшення концентрації вуглецю у атмосфері.

Він пояснив, що зростання пожеж – лісових і торф’яних – пов'язане з глобальними змінами клімату – зменшенням кількості опадів і зростанням тривалості посушливого сезону.

"Особливо небезпечними є пожежі на торфовищах, бо їх загасити найважче. Торфовища здебільшого осушили в радянські часи. Вони можуть повільно тліти на великій глибині. Загасити їх можливо, лише повністю заповнивши водою, що зазвичай не під силу місцевим підрозділам ДСНС. Торф може тліти роками, забруднюючи атмосферу та загрожуючи здоров'ю жителів прилеглих районів", - розповів Василюк.

Він відзначив, що, за прогнозами, наступні роки можуть бути ще більш посушливими, тому важливо подбати про затоплення торфовищ.

"Саме затопленням торфовищ можна ефективно зупинити майбутні загоряння торфу, а також відновити екосистеми поліських боліт, які знову можуть стати зеленими "легенями" для України", - підсумували в НЕЦУ.

Як відомо, на Київщині упродовж літа і осені постійно горить торф. Внаслідок цього столицю і довколишні села затягує димом.

Останні 10 днів в області горить більше 20 осередків торфовищ на загальній площі більше 100 га.

Зупинити загоряння рятувальники поки не в силі, навіть попри те, що прийшло незначне похолодання і дощі.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Правила використання матеріалів сайту "Згурівська Правда"

Використання матеріалів сайту "Згурівська Правда" дозволяється тільки за наявності гіперпосилання на www.z-pravda.com.ua. Детальні правила використання матеріалів тут.