пʼятниця, 23 жовтня 2015 р.

Локшина на вуха виборців про чистку партійних рядів "Солідарності" після виборів

Нещодавно в пропрезидентській партії переконували журналістів, що після виборів будуть позбавляти мандата тих депутатів місцевих рад та відкликати сільських, селищних, міських голів за народною ініціативою, які були помилкою партії і негатив, про який щодо них озвучували в ЗМІ та соціальних мережах, підтвердиться. Але ці обіцянки «від лукавого». Про це йдеться у статті Надії Пришляк для УНІАН.

Нещодавно по всій Україні розгорілися скандали стосовно балотування на цих місцевих виборах колишніх членів Партії Регіонів та соратників екс-президента Віктора Януковича від партії БПП "Солідарність" нинішньго президента Петра Порошенка. Про деякі з цих фактів раніше повідомляла "Згурівська Правда".

Раніше ми вже писали про те, що одіозний Костянтин Єфименко хоче зайняти крісло мера Білої Церкви. У 2010 році Єфименко був міністром транспорту у Кабміні Миколи Азарова. У грудні 2010 року Мінтранс був реорганізований і включений у склад Міністерства інфраструктури. У цьому відомстві Єфименко був першим заступником міністра протягом чотирьох років до того часу поки Янукович не втік з України. Цікаво, що сам Костянтин Єфименко народився саме у Білій Церкві, де наразі стоять агітаційні бігборди з його прізвищем.

І якщо покопатися у списках, то можна знайти не менш яскравих представників "біло-блакитного" табору. Так, у списку "Солідарності" до облради є Микола Нощенко, який у 2007 році балотувався до Верховної Ради під номером 290 у списку Партії регіонів.  Крім того, голова села Ковалівка, що у Васильківському районі, Наталія Юрович також представлена кандидатом у депутати Київської облради. На своїй посаді вона перебуває з 2010 року і подейкують була членом Партії регіонів. Засвітився у фракції регіоналів у Київській облраді і Іван Шилов. Наразі він теж балотується від "Солідарності" у майбутню облраду.

А от ще одного члена команди Парцхаладзе на Київщині Сергія Богуцького ЗМІ пов'язують з компанією "Екосіпан". Саме це підприємство у поточному році купило банк сина Януковича Олександра.

Є у списку і така особа як Галина Єрко. Наразі вона - помічник-консультант народного депутата Ярослава Москаленка. За часів Януковича він був першим заступником губернатора Київської області і регіонала Анатолія Присяжнюка. Подейкують, що Галина є родчикою чинного депутата Київської облради Георгія Єрко, який за часів того ж Януковича був головою Бородянської РДА і депутатом облради від Партії регіонів.

Крім того, раніше "Згурівська Правда" повідомляла про те, що у депутати Київської облради від "Солідарності" балотується власник мережі магазинів "Обжора", які й досі працюють в окупованому Донецьку.

Понад те, керівник центрального виборчого штабу партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність» Ігор Кононенко заявив, що від партії до рад різних рівнів було висунуто більш як 20 тисяч кандидатів, тому від помилок ніхто не застрахований. При цьому він пообіцяв, що після виборів почнуть чистити ряди своїх депутатів, якщо з’ясується, що вони випадкові люди в партії і вони причетні до різних недостойних справ. Однак таке пояснення ні в які ворота не лізе, бо спочатку назбирати аби кого по регіонах, а потім, за тиждень до голосування, почали розказувати виборцям про помилки.

Більше того, запевнення щодо відкликання після виборів тих депутатів, котрі виявляться недостойними, нічим іншим, як недолугим піаром, назвати не можна. Дійсно, закон «Про місцеві вибори», котрий був ухвалений Верховною Радою у липні цього року, передбачає можливість відкликання. Однак Ігор Кононенко «забув» сказати, що у Прикінцевих та перехідних положеннях закону передбачено, що сільський, селищний, міський голова, а також депутати місцевих рад можуть бути відкликані з посади за народною ініціативою не раніше, як через рік з моменту набуття ними повноважень. Тому будь-які обіцянки, що це може відбутися «після виборів» є далекими від реальності.

Крім того, законом  встановлено такі запобіжники для відкликання, що процедура є досить непростою. Тут потрібна не тільки воля партії, котра колись привела цю людина до місцевої ради чи на посаду керівника населеного пункту, але ще й «народна ініціатива» зі збиранням ініціативних груп та відповідних підписів. Тобто все це затягує розв’язання питання іще на певний період. А там, можливо, вже і нові вибори не за горами.

В законі також виписані підстави відкликання виборцями обраного ними депутата місцевої ради. Серед них, зокрема, порушення депутатом положень Конституції і законів України, що встановлено судом; невідповідність практичної діяльності депутата місцевої ради основним принципам і положенням його передвиборної програми, а також невиконання зобов’язань звітувати перед виборцями та проводити зустрічі з ними.

До речі, є в «місцевому» законі й вельми актуальна норма для депутатів Верховної Ради. В ній мова йде про те, що відкликання можна ініціювати, якщо депутат впродовж року пропустив більше половини пленарних засідань ради або засідань постійної комісії. Отримати такий інструмент впливу на депутатів – мрія спікера парламенту Володимира Гройсмана. Але поки що це виглядає дуже примарною перспективою.


Повертаючись до процедури відкликання депутата місцевої ради, обраного в одномандатному виборчому окрузі, для проведення цієї процедури має бути зібрано підписи у кількості, що є більше половини виборців, які взяли участь у голосуванні на відповідних місцевих виборах в окрузі, де був обраний депутат. На підтримку пропозиції про відкликання депутата місцевої ради, обраного в багатомандатному окрузі, має бути зібрана така кількість підписів у відповідному окрузі, що є більшою виборчої квоти, яка була визначена у відповідному окрузі під час проведення виборів депутатів місцевої ради, згідно закону про місцеві вибори, але не меншою, ніж кількість голосів, поданих за відповідну місцеву організацію партії у відповідному територіальному окрузі на місцевих виборах, за результатами яких він був обраний депутатом.

Отже у партії «Солідарність» напустили туману. Зробили це з тим, щоб хоч якось гарніше виглядати за кілька днів до виборів, бо в ЗМІ та соцмережах назбиралося негативу щодо кандидатів від партії (в тому числі, серед них є колишні регіонали, котрі нібито брали участь у сепаратистських шабашах), що реакція партії мала би бути. Однак ця реакція трохи дивує.

Наприклад, щодо історії з кандидатом в депутати до Київської обласної ради В’ячеслава Соболєва, котрого звинуватили у співпраці з сепаратистами. Так, за словами Ігоря Кононенко, перевірка щодо цього кандидата все ще триває, але Соболєв відмовиться від балотування, якщо факти, наведені ЗМІ щодо нього, підтвердяться. Це – профанація. Бо ні про яке зняття з виборів за кілька днів до голосування, згідно українському законодавству, не може йти мова. Законом про місцеві вибори чітко визначений термін знаття з виборчої гонки і він закінчився на початку жовтня…

Втім, у «Солідарності» взагалі не обтяжували себе пошуком фактів для спростування чи визнання правдивими звинувачень щодо того чи іншого кандидата, а ненав’язливо заявили, що висока увага до кандидатів від партії «Солідарність» з боку суперників по виборчій кампанії та ЗМІ свідчить про «високі шанси» представників партії перемогти на місцевих виборах.

Історія з абиякими кандидатами в депутати місцевих рад не є проблемою тільки партії «Солідарність». Вона є характерною для більшості партій. І свідченням цього є «тушки», тобто ті, хто, обравшись по списку однієї політичної сили, змінює партії та фракції під час свого депутатства. Просто своїми заявами про чистки рядів партія президента викликала вогонь на себе. Однак усім іншим потрібно нагадати, що обіцянкам, які не можна виконати, виборець вже мало вірить.

За матеріалами статті Надії Пришляк для УНІАН

Немає коментарів:

Дописати коментар

Правила використання матеріалів сайту "Згурівська Правда"

Використання матеріалів сайту "Згурівська Правда" дозволяється тільки за наявності гіперпосилання на www.z-pravda.com.ua. Детальні правила використання матеріалів тут.