понеділок, 17 серпня 2015 р.

З-під Чорнобиля масово вивозять радіоактивну деревину на меблі, а ліс палять щоб приховати сліди

У зоні відчуження триває масова вирубка радіоактивних лісів, які час від часу підпалюють, ймовірно, щоб замести сліди.

Чорнобильська зона нині - це рай для криміналітету, повідомляє Згурівська Правда із посиланням на depo.ua.

"Ліс горить за 35 км від Чорнобиля. Горіло в районі Поліського, а починаючи з травня пожежі виникають саме в тих районах, звідки можливий неконтрольований вивіз лісу, де мала ймовірність наштовхнутися на КП - у колишньому Поліському районі, Іванківському, Чорнобильському. Дерева вирубують десятками гектарів, причому цінні дерева з категорії "держлісу", яким по 70-80 років. Основна маса вивозиться ввечері або вночі, на вихідних. Щойно машина виїхала за межі зони - у вантажу з'являються інші, легальні документи. А пожежі влаштовують для того, щоб було неможливо підрахувати, скільки лісу вирізано - сорок чи сто гектарів", - розповів нам місцевий лісник на умовах анонімності.

Щодня він бачить 3-4 вантажівки з напівпричепом, навантажених сосною.
"Ясно, що все йде за безцінь, дерева ріжуть на дошки. Місцеві до вирубок підходити бояться", - додав співрозмовник.

Сталкери - люди, які нелегально потрапляють в зону - підтверджують, що вирубка лісу триває там в промислових масштабах.

"Я бачив, як як в районі села Копачі дуже багато нарубали сосен і склали під ЛЕП. Близько Поліського бачив завантажений причіп, заради цікавості виміряв: радіаційний фон перевищений в 2-3 рази. Біля смт Копачі масштабна вирубка - близько транзитної дороги Київ - Овруч. Колоди були акуратно складені біля дороги, зрізи підписані, але спеціальних металевих пластин з вказівкою, звідки деревина, на них не було", - сказав сталкер Стас Поліський.

Обидва наших співрозмовники видання запевняють, що деревина йде на меблі, які виготовляються в Києві і неподалік.

Голова екскурсійної організації "Чорнобиль-тур" Сергій Мирний називає чорнобильську зону неймовірно корумпованим залишком Радянського Союзу.

"Місця, які горять, далеко від туристичних маршрутів. Найімовірніше, перша пожежа була зроблена, щоб приховати масштаби вирубок", - говорить він.

Розповідають люди і про ще однин об'єкт промислу - металобрухт.

"Вивозять залізо, мідь, алюміній. Там же не тільки радіоактивний метал, але і чистий є. Той, який фонить, намагаються якось очистити. Дістають навіть той, що був заритий у землю. Але куди везуть - я не знаю", - каже Мирний.

Крім дерева і металу, із зони можуть вивозити ягоди, гриби і рибу, однак Сергій Мирний каже, що про масове вивезення не чув.

"Все перевіряється на КПП. В принципі, місцеві можуть везти гриби і ягоди з східної частини зони, де відносно чисто і найбільше живе самоселів - це села Куповате, Чорнобиль. Велике рибне місце в Страхоліссі, але це вже за межами зони, за законом обмежень там немає", - додав Мирний.

А жителі зони відчуження з упевненістю розповідають про контрабанду.

"Є села Вільча, Радча - це місце, де Чорнобильська зона впритул стикається з Білоруссю, там контрабанда йде повним ходом. Прикордонників немає, постів немає, тільки міліція. Везуть, як правило, алкоголь і сигарети, хоча, там може бути все, що завгодно", - розповів один з самоселів.

Сталкер Стас Поліський каже, що від працівників зони також чув про людей, що ховаються там від мобілізації. Але місцеві запевняють - надовго сховатися там майже нереально: у селищах ж всі один одного знають, нова людина завжди на виду.

В міліції ж запевняють, що контролюють ситуацію. Цього року за незаконну вирубку лісу розпочато 2 кримінальні виробництва, ще одне - за знищення фауни.

"Намагаємося затримувати сталкерів та інших незаконних туристів. Що стосується дерев, то там ведеться планова вирубка. Наші КПП випускають транспорт із лісом тільки після того, як їм покажуть документи з підприємств, які там працюють. Якщо виникають сумніви в їх достовірності, транспорт ставлять на штрафмайданчик. Питання в тому, що ми не маємо права перевірки діяльності цих держпідприємств. Тож вирубка може і йти, але ми не контролюємо, наскільки правильно проріджують ліс, грубо кажучи, яким діаметром повинно бути дерево, щоб його спиляли", - запевнив глава прес-служби міліції Київської області Микола Жукович.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Правила використання матеріалів сайту "Згурівська Правда"

Використання матеріалів сайту "Згурівська Правда" дозволяється тільки за наявності гіперпосилання на www.z-pravda.com.ua. Детальні правила використання матеріалів тут.