понеділок, 17 серпня 2015 р.

Якщо через АЧС Україну виключать з реєстру експортерів зерна, сектор може обвалитися - експерти

Якщо через епідемію АЧС Україну виключать з реєстру експортерів зерна — наслідки будуть катастрофічними. Про це повідомляє Згурівська Правда із посиланням на аграрне інформаційне агентство Agravery.

 «Для України це на рівні катастрофи. Оскільки саме надходження від експорту зерна не дають економіці повністю впасти. В нас цього року очікується знову рекордний врожай, тому надлишки зерна, якщо вони не будуть вивезені почнуть шалено тиснути на ціни внутрішнього ринку і це призведе до стрімкого падіння сектору. Витрати аграрії вже в цьому сезоні понесли, тепер для них головною є ціна кінцевого продукту, а отже необхідність експорту»,  — прокоментувала ситуацію з можливими наслідками АЧС в Україні, керівник аналітичного департаменту «Консалтингової компанії «ААА» Марія Колесник.

Як повідомлялося раніше, у разі відмови від українського експортного зерна Україна втратить близько 5 млрд доларів експортної виручки. Згідно планів Мінагрополітики, Україна експортує цього року ще 10,3 млн т пшениці, 2,9 млн т ячменю і 16 млн т кукурудзи.

Раніше Згурівська Правда повідомляла, що станом на 11 серпня завершено забій та утилізацію 62,723 тис. голів свиней на агрокомбінаті "Калита" у Київській області і зараз тривають заходи з очищення, миття, дезінфекції та дезінсекції приміщень.

Як повідомляла раніше Згурівська Правда, африканську чуму свиней було зафіксовано 28 липня у Броварському районі на агрокомбінаті "Калита".

З початку 2015 випадки АЧС зафіксовані в Житомирській, Київській, Сумській, Чернігівській та Рівненській областях.

На початку 2015 року ЄБРР і FAO повідомили про намір виділити $450 тис. на фінансування консультацій з питань запобігання поширенню АЧС для виробників свинини в Київській і Полтавській областях.

У зону ризику потрапив і Згурівський район: державна ветеринарна та фітосанітарна служба зафіксувала африканську чуму свиней в одному з підсобних господарств у селі Семенівка Баришівського району Київської області. Про це сказано в повідомленні Держветслужби.

Так, 10 серпня в підсобному господарстві було зареєстровано загибель однієї свині. Наголошується, що при дослідженні відібраних проб біоматеріалу в Державному науково-дослідному інституті з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи встановлено діагноз африканської чуми свиней.

Африканська чума свиней - контагіозне вірусне захворювання домашніх і диких свиней. Воно передається під час прямого контакту хворих і здорових тварин через продукти зі свинини, кліщами і механічно (транспортними засобами, під час переміщення людей і тварин).

Вакцини від АЧС немає.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Правила використання матеріалів сайту "Згурівська Правда"

Використання матеріалів сайту "Згурівська Правда" дозволяється тільки за наявності гіперпосилання на www.z-pravda.com.ua. Детальні правила використання матеріалів тут.