понеділок, 20 липня 2015 р.

Київоблзем очолив чиновник-мільйонер зі скандальним корупційним минулим

Кадрові зміни на Київщині вкотре торкнулися Головного управління Держземагетства у Київській області. Так, виконуючим обов'язки начальника Головного управління Київоблзему було призначено Анатолія Шумського - чиновника зі скандальним корупційним минулим, солідним автопарком, шикарною яхтою та бронетранспортером у гаражі.

Варто зазначити, що в інтернеті практично немає інформації про нового очільника скандального відомства. Тому Згурівська Правда вирішила копнути глибше і дещо таки накопала.

Виявляється, що новопризначений виконувач обов'язків начальника Київоблзему Анатолій Шумський має вельми неоднозначну репутацію ще з тих пір, коли в 2010-2012 рр. очолював управління Держкомзему у Києві. А з 2013 року в Одесі Анатолій Шумський мав репутацію "наглядача»" (рос. "смотрящий"), якого прислали з Києва в Інспекцію державного архітектурно-будівельного контролю Одеської області.

Анатолій Шумський, зокрема, підозрюється в організації корупційної схеми, в рамках якої до реєстрації допускалися тільки ті декларації, до яких додається технічний паспорт, виготовлений за чималу плату конкретною фірмою, пов'язаною з Шумським. Вважається, що значну частину отриманих таким чином коштів Шумський передавав своєму київському "керівництву".

На сьогоднішній день вже відомо, хто керував такою системою зборів в Україні. Ним виявився син екс-спікера Верховної Ради Володимира Рибака - Олександр Рибак. правою рукою якого був Сергій Кучер. Вважається, що саме ці люди за фактом очолювали розгалужене злочинне угрупування, центр якого знаходився у Києві, а філії - у всіх регіонах України.

У відомостях про трудову діяльність А. Шумського зазначається, що з 2008 по 2009 рр. він працював радником міського голови патронатної служби апарату Луганської міської ради та її виконавчих органів.

Після того Анатолій Георгійович почав активну кар'єру у сфері земельних відносин - з 2009 по 2010 рр. був заступником начальника Управління із забезпечення діяльності Голови по організації роботи колегії - начальник відділу забезпечення роботи Голови Державного комітету України із земельних ресурсів.

Крім того, у біографічній довідці вказується, що в 2013 році нинішній очільник Київоблзему був помічником-консультантом народного депутата України Віталія Гудзенка.

За інформацією порталу "Досьє", у лютому Гудзенко 2010 року очолив Білоцерківську організацію політичної партії " Сильної України", був обраний головою бюро Київської обласної організації політичної партії " Сильна Україна". На позачергових виборах до Верховної Ради України у 2014 році, Віталія Гудзенка було обрано народним депутатом України від партії "Блок Петра Порошенка" по 92-му одномандатному виборчому округу.

Але найбільші скандали пов'язані із Шумським саме під час його роботи "наглядачем" в Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю Одещини.

Так, за інформацією порталу "Політрада", саме Анатолій Шумський організував у Одеській області систему, яка заганяла підприємців під оформлення дозвільних документів тільки в однієї фірми - "Правопроект".

Як повідомляє портал "ОРД", фізичний збір коштів здійснювався саме через цю фірму. Схема виглядала наступним чином: до реєстрації допускалися тільки ті декларації, до яких додавався технічний паспорт, виготовлений фірмою "Правопроект". Саме через цю фірму в корупційну організацію потрапляли гроші. Раз на тиждень гроші передавалися з "Правопроекту" "бухгалтеру одеської філії" Олексію Горовому, який за сумісництвом також контролював "фінансову дисципліну" Шумського та його порядність стосовно київського начальства. Горовий передавав список "оплачених" декларацій Шумському, який у свою чергу, проводив їх через Київ.

Відомо також, що для забудовників Шумський створив систему своєрідної абонплати: сплачуючи посередникам Шумського разово або періодично будівельникам гарантувався "спокій" та відсутність питань від Одеського ДАБК.

Крім того, за співробітниками Одеського ДАБК було організовано тотальне стеження через незаконно встановлені камери з мікрофонами, а найбільш "незручних" чиновників цькували через правоохоронні органи, їм постійно надходили погрози від Шумського та його поплічників.

В апогеї своєї свідомо незаконної діяльності Шумський дійшов до того, що жоден документ не проходив безкоштовно через Одеський ДАБК. Це стосувалося як документів великих забудовників, так і пенсіонерів, які без дачі хабара не могли відремонтувати свої будинки та сараї.

Природно, що незаконна діяльність і зухвалість Шумського та його поплічників в Одеському ДАБК викликала украй негативну реакцію громадськості. Справедливості заради потрібно відзначити, що всі без винятку одесити, які волею долі стикнулися з Одеським ДАБКом того часу, однаково негативно оцінюють роботу Шумського та його корупційної команди.

Уважний читач, напевно, зазначить, що Кучер з Рибаком молодшим давно втікли з України разом із награбованими грошима, а значить і Шумський, за логікою, давно вже не повинен працювати держслужбовцем. І такий читач буде правий. Але... Все вийшло навпаки: чиновник із скандальним корупційним минулим із жовтня 2014 по липень 2015 року працював радником голови відділу аналітики та планування Управління організаційно-аналітичного забезпечення Державного агентства земельних ресурсів України, а у липні цього року отримав підвищення - посаду в.о. голови Київоблзему.

Згурівська Правда проаналізувала декларацію про доходи та витрати Анатолія Шумського за 2014 рік, яка заповнена 8 липня нинішнього року та вже опублікована на сайті Київоблзему. Так, у розділі про доходи вказується, що у звітному році (коли вже ніби не повинно бути схеми Рибака-Кучера) чиновник став міліонером, заробивши 1 064 007,60 грн.. із них заробітної плати - 58 818,23 грн. Матеріальної допомоги А. Шумський отримав у розмірі 9 627,65 грн. Основний дохід у 2014 р. нинішній в.о. голови Київоблзему отримав від відчуження рухомого та нерухомого майна - 988 717 грн. Інші види доходів принесли Шумському всього 6 845,37 грн.

Більше за Анатолія Шумського у 2014 році заробили члени його сім'ї - всього 1 835 247,06 грн. із них зарплати вдвічі менше ніж Анатолій Георгійович - 26 094,16 грн. Головним джерелом прибутку сім'ї Шумського став дохід від провадження підприємницької та незалежної професійної діяльності - 1 796 071 грн. Інші види доходів принесли у сімейну скарбничку всього 13 091,90 грн.

Не менш цікава ситуація у скандального чиновника з рухомим та нерухомим майном. Так, у декларації Анатолій Шумський не зазначив, що є власником будинків та квартир, а члени сім'ї задекларували один будинок площею майже 469 м.кв. Понад те, Анатолій Георгійович задекларував три земельні ділянки площею 100 000 м.кв., 250 м.кв. та 19 706 м.кв., а ще одна - площею 1541 м.кв. задекларована за членами сім'ї декларанта. Крім того, на Шумського зареєстровано два гаражі загальною площею 107 м.кв..

Втім, у наступному розділі - "Відомості про транспортні засоби" виявилося, що такого гаража замало для автомобілів, які має Анатолій Шумський та його сім'я. Так, лише у декларанта налічується 6 легкових та 5 вантажних автомобілів. Варто зазначити, що практично всі задекларовані автомобілі - "відчизняного" виробництва і мають поважний вік (1967, 1985, 1987 і т.д.), а найновіший легковий автомобіль - Volkswagen Touareg 2013 року випуску.

Не такими поціновувачами раритету виявилися члени сім'ї Анатолія Шумського. У декларації вказується, що рідні нинішнього в.о. начальника Київоблзему в 2014 році мали у власності 7 легкових автомобілів, 4 з яких - "іномарки" представницького класу: Lexus RX 360 (2007 р.), Mercedes Benz E 200 (2011 р.) , Mercedes Benz ML 350 (2010 р.) та Mitsubishi Lancer EVO X (2008 р.).

Volkswagen Touareg
 Lexus RX 360
Mercedes Benz E 200
Mercedes Benz ML 350
Mitsubishi Lancer EVO X
У декларації також вказується, що у 2014 році. Анатолій Шумський мав у власності мотоцикл "Дніпро" (КМЗ) МВ-650 1981 року випуску та радянський бронетранспортер БТР-60 ПУ 1978 року випуску. Крім того, Анатолій Георгійович має у власності 2 причепи, один з яких передбачений для перевезення моторних човнів. Присутній у декларації і сам човен - Quicksilver 470, мінімальна вартість якого складає 10 тис. €.

Мотоцикл "Дніпро" (КМЗ) МВ-650
Бронетранспортер БТР-60 ПУ
Човен Quicksilver 470
Разом із тим, човен Quicksilver 470 - це не єдиний водний транспортний засіб, який належить родині Шумських. Так, у декларації вказано, що членам сім'ї належить комфортабельна моторна прогулянкова яхта класу "Річка-море" BAYLINER 288 CB Discovery (2005 р.). Середня ціна такого задоволення - 50 тис. $.


Яхта BAYLINER 288 CB Discovery
Декларація Анатолія Шумського


Немає коментарів:

Дописати коментар

Правила використання матеріалів сайту "Згурівська Правда"

Використання матеріалів сайту "Згурівська Правда" дозволяється тільки за наявності гіперпосилання на www.z-pravda.com.ua. Детальні правила використання матеріалів тут.