неділя, 12 липня 2015 р.

Купальські гуляння у Згурівці (ФОТО)


Коли українське літо тільки-но починає набирати обертів, з різнобарвними вінками та яскравим вогнищем приходить свято природи, води та вогню - Івана Купала.

З 6 на 7 травня у Згурівці відбулося традиційне народне гуляння. Згадати традиції предків зібрався ввесь місцевий люд. Свято Купала традиційно проходило біля води, місцевого ставу "Рецево". Дівчата чепурилися, звивали вінки з польових квітів, а хлопці поралися з купалом.

На свято односельців запрошували ведучі: Євген Волочнюк, Аліса Сова та Інна Рабосюк, які разом із гостями співали пісень та танцювали.
Запальні українські народні пісні звучали у виконанні народного фольклорного колективу "Вишиванка" (с. Безуглівка).

Своє музичне вітання дарував співак національного оперного театру імені Тараса Григоровича Шевченка Леонід Гук. Усі присутні були приємно вражені потужним співом артиста.

Традиційно відбувся обряд заквітчання марени, пускання дівочих віночків на воду та запалювання багаття, яке за повір'ям очищує душі.

У виконанні солістів районного будинку культури Тетяни Фенюк, Аліни Конюшок, Інни Рабосюк, Аліси Сови, Богдани Хаєцької та Юлії Савоскули звучали різноманітні тематичні пісні.

По закінченню купальського вечору настала купальська ніч. Хлопці та дівчата ідуть шукати квітку щастя, яка розквітає на папороті. Хто її знайде, той все на світі знатиме. А свято Івана Купала продовжувалося до півночі з веселими танцями та піснями.


Фотозвіт Дмитра Удовенка Немає коментарів:

Дописати коментар

Правила використання матеріалів сайту "Згурівська Правда"

Використання матеріалів сайту "Згурівська Правда" дозволяється тільки за наявності гіперпосилання на www.z-pravda.com.ua. Детальні правила використання матеріалів тут.