понеділок, 6 липня 2015 р.

У притулку на Київщині понад 2,5 тисячам собак та котів загрожує голод

Понад дві з половиною тисячі тварин у притулку на Київщині – на межі виживання, йдеться в сюжеті ТСН.

Цьому притулку вже 15 років, та так важко, як зараз, ніколи не було. Уперше вони живуть у борг, який постійно росте. Нагодувати, вилікувати, доглянути та обігріти тварин коштує 170- тисяч гривень на місяць.

Раніше грошей благодійників вистачало, та за останній рік зникли майже всі спонсори. І власниця притулку з жахом чекає кінця місяця. Тоді, за її прогнозами, закінчаться всі запаси. І сподівається на допомогу небайдужих.

Тоді, 15 років тому, усе починалося з урятованих та поселених у власному домі псів. Коли їх стало забагато, родина Олександри зрозуміла - треба розширятися. За ці роки притулок переїжджав уже тричі через постійні конфлікти з орендодавцями. Уже два роки живуть на власній землі - за 60 кілометрів від столиці. У них чотири гектари та понад 2,5 тисячі тварин.

За європейськими стандартами, на сто собак відводять від 5 до 7 гектарів землі. Олександра теж спершу так планувала. Та щотижня її притулок збільшується на півтора-два десятки тварин. Знаходять власний дім - удесятеро менше.

"На день має йти 25 мішків крупи по 25 кг, має бути 350-360 кг м'ясних речей, зазвичай ми беремо фарш. Зараз ми використовуємо десь 200 кг в день і 18 мішків в день", - каже Олександра.

А ще потрібні дрова і посуд, щоб усе зварити. І люди, щоби нагодувати. Зараз у притулку цілодобово є 18 працівників. Крім того, тут є імпровізований медпункт. Раз на тиждень сюди приїжджає ветеринар, щоби стерилізувати тварин. Це найважливіше в притулку. Так само, як і постійна обробка від бліх та глистів. А це ще кілька тисяч гривень щомісяця.


Притулку завжди вдавалося викручуватися – небайдужих вистачало. Та зараз ситуація катастрофічна. Частина їхніх спонсорів за останній рік збанкрутувала. Доходи інших, а разом із ними і пожертви, значно скоротилися.

Ресурси катастрофічно скорочуються, тварин - більшає. І кожному потрібна їжа та увага. Олександра шукає спонсорів і просить, щоби до її підопічних приїжджали люди. Просто вивести на прогулянку собаку, пригорнути кота, нагодувати козу. В ідеалі ж – подарувати тварині дім і родину. А притулку - теплу і ситу зиму.

Реквізити для переоахування допомоги притулку дивіться у сюжеті

Немає коментарів:

Дописати коментар

Правила використання матеріалів сайту "Згурівська Правда"

Використання матеріалів сайту "Згурівська Правда" дозволяється тільки за наявності гіперпосилання на www.z-pravda.com.ua. Детальні правила використання матеріалів тут.